Panama w Warszawie. W łączności z ŚDM 2019

Panama w Warszawie. W łączności z ŚDM 2019
(fot. mat. pras.)
Inf. Prasowa / pch

W czasie, kiedy w Panamie papież będzie rozpoczynał główną Mszę świętą 34. Światowych Dni Młodzieży - w Świątyni Opatrzności Bożej spotka się młodzież obu warszawskich diecezji. "Panamę w Warszawie" na prośbę kard. Kazimierza Nycza poprowadzi Wspólnota "Emmanuel", która już przed 10 laty podczas "Sydney w Warszawie" towarzyszyła młodym, którzy nie mogli pojechać na ŚDM do Australii.

Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 14.00. Zaproszeni są młodzi ludzie w wieku 16-29 lat, ale jak zapewniają organizatorzy, "młodzi duchem" też będą mile widziani.
W łączności z papieżem Franciszkiem i Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie młodzi będą mogli doświadczyć obecności Boga w modlitwie, adoracji, sakramentach i radosnym uwielbieniu we wspólnocie Kościoła. Specjalną katechezę nawiązującą do hasła ŚDM Panama 2019 pt. "Oto ja, Służebnica Pańska" - czyli jak mogę dziś usłyszeć głos Boga i Mu odpowiedzieć? - wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Młodzi nauczą się hymnu Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Będzie czas na wspólny śpiew, uwielbienie Boga, ale też integrację czy możliwość spowiedzi czy adoracji.

Plakat wydarzenia:

Panama w Warszawie. W łączności z ŚDM 2019 - zdjęcie w treści artykułu
Ważnym punktem "Panamy w Warszawie" będzie uroczysta celebracja Mszy św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, w czasie której uczestnicy wysłuchają zarejestrowanej wcześniej homilii papieża Franciszka skierowanej do młodzieży całego świata.
Podczas spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej, m.in. dzięki zaangażowaniu Ambasady Panamy, młodzież będzie mogła poznać kulturę tego kraju a nawet - jak zapewniają organizatorzy “poczuć gorący klimat w środku zimy".
Panama w Warszawie. W łączności z ŚDM 2019 - zdjęcie w treści artykułu nr 1
(fot. mat. pras.)
Zapisz się do wydarzenia na Facebooku LINK »
Strona z informacjami o wydarzeniu LINK »
Strona na facebooku LINK »
Nie zabraknie też łączności audiowizualnej z uczestnikami ŚDM w Panamie z grup warszawskich. Młodzi dowiedzą się, co działo się przez kolejne dni ŚDM i usłyszą o przeżyciach bezpośrednich uczestników spotkania z papieżem w Panamie.
Całość spotkania poprowadzi młody prezenter telewizyjny i raper Michał "PAX" Bukowski. Przewidywany czas zakończenia to godz. 22.00. O tej porze papież Franciszek będzie szykował się do przedostatniego punktu swojej podróży do Panamy - spotkania z wolontariuszami ŚDM. Ok. północy planowany jest wylot samolotu z papieżem na pokładzie do Rzymu.

Zaprasza także kardynał Nycz:

Zaproszenie od kard. Kazimierza Nycza

Na Panamę w Warszawie serdecznie zaprasza Kardynał Kazimierz Nycz!

DEON.PL POLECA
Opublikowany przez Panama w Warszawie Wtorek, 15 stycznia 2019
34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Wcześniej zaplanowano Dni w Diecezjach w terminie: 15-21 stycznia.
W Panamie spodziewanych jest ok. 3,5 tys. młodych Polaków, którzy najprawdopodobniej będą najliczniejszą grupą z Europy. Z archidiecezji warszawskiej do Panamy poleci ok. 150 młodych, w tym 18 wolontariuszy oraz 5 księży, natomiast z duszpasterstwem młodzieży diecezji warszawsko-praskiej wybiera się 100 osób.

Panama w Warszawie. W łączności z ŚDM 2019 - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Panama w Warszawie. W łączności z ŚDM 2019
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.