Wiemy, co zje papież w trakcie ŚDM w Panamie. Menu uwzględni zwyczaje żywieniowe Franciszka

Wiemy, co zje papież w trakcie ŚDM w Panamie. Menu uwzględni zwyczaje żywieniowe Franciszka
(fot. unsplash.com / shutterstock.com)
KAI / kk

W Panamie, podobnie, jak podczas poprzednich edycji ŚDM, papież Franciszek zje obiad wspólnie z młodymi reprezentantami wszystkich kontynentów. Jak zapowiadają organizatorzy spotkania młodych, posiłek będzie "typowy i kolorowy".

W obiedzie z papieżem weźmie udział 10 młodych ludzi, reprezentujących 5 kontynentów, a także, być może dwoje młodych reprezentantów gospodarzy tegorocznego spotkania młodych. Za przygotowanie posiłku będzie odpowiadała znana w Panamie i regionie środkowoamerykańskim szefowa kuchni Cuquita Arias de Calvo. Organizatorzy ŚDM zapowiadają, że menu będzie "typowe i kolorowe" oraz, że zostało zaplanowane z uwzględnieniem zwyczajów żywieniowych papieża Franciszka.

DEON.PL POLECA
Co smakuje papieżowi? Ta pani gotowała już dla dwóch >>

Na początek ma zostać podany koszyk ciepłych przystawek: tradycyjny panamski concolon (rodzaj ryżowej zapiekanki) oraz pierożki nazywane empanaditas i carimañolas (przysmak karaibski). Następnie na stole pojawi się tradycyjna sałatka podana na awokado razem z gaspacho z buraka. Jako danie główne zostanie zaserwowana typowa dla panamskiej kuchni ryba (corvina) z warzywami z uprawy ekologicznej oraz typowymi dla panamskiej kuchni dodatkami: ryżem z kokosem i platanem w sosie. Na koniec zostanie podany środkowoamerykański deser melcocha.

Wspólny posiłek papieża z młodymi ludźmi odbędzie się w sobotę o godz. 12:15 w archidiecezjalnym seminarium św. Józefa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Wiemy, co zje papież w trakcie ŚDM w Panamie. Menu uwzględni zwyczaje żywieniowe Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.