Sympozjum "Wy jesteście moją nadzieją - Święty Jan Paweł II Ojciec młodzieży"

Sympozjum "Wy jesteście moją nadzieją - Święty Jan Paweł II Ojciec młodzieży"
Biblioteka UPJPII w Krakowie

Sympozjum skierowane do młodego pokolenia "Wy jesteście moją nadzieją - Święty Jan Paweł II Ojciec młodzieży" -  23 października 2015 r. Wydarzenie to, zorganizowane przez Bibliotekę UPJPII w Krakowie, będzie również wyrazem duchowego przygotowania do przyszłorocznych XXXI Światowych Dni Młodzieży.

Rok 2015 ogłoszony Rokiem Świętego Jana Pawła II, 1. rocznica Jego kanonizacji oraz 10. rocznica śmierci skłaniają do podejmowania różnych inicjatyw, upamiętniających naszego Patrona i największego z Polaków.

Ojciec Święty kochał młodych, nawiązywał z nimi niezwykły dialog, zwracał się do nich w sposób odważny i prosty. Jego słowa stawały się dla nich punktem odniesienia, podstawą wyborów, źródłem życiowych inspiracji. Zwracając się do młodych mówił:   "Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi…". Dla młodego pokolenia był duchowym i moralnym autorytetem, przyjacielem i wychowawcą. Kierował go ku wartościom, o których świadczył całym swoim życiem.

Święty Jan Paweł II to człowiek, który nadal żyje w naszych sercach, wciąż czerpiemy mądrość z Jego słów. Naszym zadaniem,  powinnością i obowiązkiem jest podejmowanie różnorodnych działań, które przybliżą młodzieży postać Świętego Jana Pawła II, a Jego nauczanie stanie się dla nich drogowskazem. Pragniemy pokazać młodemu pokoleniu wielkość i miłość Papieża Polaka, dając świadectwo naszej wiary.

Do udziału w sympozjum zostali zaproszeni znani ze swojej działalności duszpasterskiej, służącej formowaniu i wychowaniu młodzieży o. Jan Góra OP
i ks. Artur Ważny.
Wśród prelegentów znajdują się także ks. Robert Nęcek - rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej i pani redaktor Dorota Gawryluk z Telewizji Polsat News, która wygłosi referat o medialnym wymiarze pontyfikatu Jana Pawła II.

Świadectwo życia patrona młodzieży bł. Piotra Jerzego Frassatiego przedstawi Jego siostrzenica pani Wanda Gawrońska wraz z ks. Krzysztofem Nowrotem. Ojciec Święty - Jan Paweł II patrona młodzieży nazywał "człowiekiem ośmiu błogosławieństw". Świadectwa z osobistych spotkań z Karolem Wojtyłą i  Papieżem Polakiem przedstawią pani Zuzanna Peters-Musiał i pan Adam Bujak.

Podczas sympozjum Grupa Teatralna pod kierownictwem pani Agaty Podłęckiej, działająca przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprezentuje  spektakl słowno-muzyczny "Co ze mną, co z nami Janie Pawle II?". Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa rodzinnych pamiątek Państwa Peters, związanych z Karolem Wojtyłą - Janem Pawłem II i wystawa dotycząca życia bł. Piotra Jerzego Frassatiego - patrona młodzieży.

Ojciec Święty  w Liście apostolskim "Tertio millennio adveniente" podkreślał - "Przyszłość świata i Kościoła należy do młodych pokoleń…". Nawiązując do tych słów, przyszłość zależy od tego jak wychowamy młodzież, czy my dorośli zainspirowani osobą naszego Wielkiego Rodaka podejmiemy dialog z młodymi, czy będziemy kroczyć wspólną drogą ku wartościom, którymi żył Święty Jan Paweł II i które mogą prowadzić tylko do świętości.

Sympozjum

Udział w sympozjum jest bezpłatny. Sympozjum odbędzie się w gmachu Biblioteki UPJPII w Krakowie, przy ul. Bobrzyńskiego 10. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15:00.

 Zobacz program sympozjum >>>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sympozjum "Wy jesteście moją nadzieją - Święty Jan Paweł II Ojciec młodzieży"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.