"Test na miłość" o. Karola Meissnera

"Test na miłość" o. Karola Meissnera
4 lata temu
Logo źródła: 2ryby Agata Janus

Poznaj siebie, Sen i cel w życiu, ale też Przyjaźń, Wolność w więziach czy Homoseksualna przyjaźń to tematy poruszane przez znanego benedyktyna o. Karola Meisnera, który jest duchownym, a także lekarzem i potrafi niezwykle rzeczowo przedstawiać problemy związane z tytułową miłością, seksualnością, emocjami, poszukiwaniem sensu w życiu, czy budowaniem relacji.

Cykl o. Meisnera stworzyły 2ryby.pl, a wcześniej publikowane nagrania zebrano w dwupłytowy audiobook, do którego dołączona jest również książeczka z pisemną refleksją o. Meisnera. Tekst dopełnia jego wykłady i buduje spójną, naprawdę wartościową całość.

Wykłady o. Karola Meisnera nie są kazaniami wygłaszanymi ex catedra. Benedyktyn nie rości sobie prawa do wiedzy jedynej i uniwersalnej, a swoje wywody opiera na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, proponując i tłumacząc to, co jego zdaniem warte jest podkreślenia. Mówi o tym, jak działają na nas bodźce, co odróżnia nas od zwierząt, a także o potrzebach, uczuciach i lękach, które towarzyszą każdemu z nas - o naszych, ludzkich sprawach. Pyta, czym naprawdę jest miłość i wspólnie ze słuchaczami zastanawia się nad sprawami ważnymi i trudnymi.

Nie wstydzi się tematów kontrowersyjnych. Nie krępuje go nagość, płciowość, seksualność, a dzięki wiedzy medycznej jego "Test na miłość" to także rzetelny zapis praktyk i metod lekarskich. Podczas lektury można zachwycić się erudycją o. Karola Meisnera, który jak dobry mistrz potrafi niezwykle zawiłe kwestie przedstawiać w sposób jasny i klarowny. Dlatego po "Test na miłość" śmiało może sięgnąć każdy zainteresowany.

Audiobook nie jest przeznaczony dla konkretnej grupy odbiorców - niezależnie od wieku, poglądów, czy wyznawanych wartości - każdy odnajdzie w nim interesujące wątki i kwestie do przepracowania w swojej postawie i uczuciach.

Odwołując się do tytułu cyklu, warto polecić "Test na miłość" jako sprawdzian obowiązkowy dla każdego, nie tylko dla chrześcijanina, katolika czy zakochanych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Test na miłość" o. Karola Meissnera
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Test na miłość" o. Karola Meissnera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.