Urodzinowy koncert gospel zespołu DeocentriCity w Teatrze Variete

Urodzinowy koncert gospel zespołu DeocentriCity w Teatrze Variete
(Fot. DeocentriCity)
5 lat temu

Już 27 lutego 2016 w Teatrze Variete odbędzie się wyjątkowy koncert grupy wokalnej DeocentriCity, świętującej niedawno 5 lat działalności.

Z materiału zarejestrowanego podczas tego wydarzenia powstanie debiutancka, wymarzona płyta zespołu. Jej wydanie zostanie sfinansowane ze zbiórki prowadzonej na platformie crowdfundingowej wspieram.to Połowa środków zebranych podczas tej akcji zostanie przekazana na działalność krakowskiej fundacji wspierającej ofiary handlu ludźmi - You Can Free Us.

Koncert krakowskiej grupy DeocentriCity to prawdziwa gratka zarówno dla fanów muzyki gospel, jak i odbiorców mniej osłuchanych z tym gatunkiem. DeocentriCity to kilkunastoosobowa grupa wokalistów, których połączyła pasja śpiewania. Znają się od lat i kochają to co robią - co bez wątpienia słychać w ich brzmieniu.

Doskonała atmosfera, świetny kontakt z publicznością, otwartość i ogromna radość ze śpiewania razem to ich znaki rozpoznawcze. Są odważni i otwarci na eksperymenty, stąd znaczną część ich repertuaru stanowią oryginalne aranże popularnych kompozycji gospel. Wciąż głodni inspiracji szukają nowych brzmień i rozwiązań muzycznych, czego wyrazem jest wykonywanie utworów bardzo zróżnicowanych stylistycznie. Nie boją się spełniać marzeń dlatego piszą też własne utwory i dzielą się nimi ze światem muzycznym.

- Koncert w Teatrze Variete będzie wydarzeniem niezwykłym - podkreśla Weronika Cymer, przedstawicielka grupy DeocentriCity. I dodaje: - Nie tylko dlatego, że, jak mówią o nim członkowie zespołu, będzie imprezą urodzinową. Podczas koncertu zarejestrowany zostanie materiał na pierwszą w karierze grupy płytę, długo wyczekiwane i okupione wieloma staraniami marzenie wokalistów.
Kilkunastoosobowy, mniejszy od tradycyjnie pojmowanego chóru zespół założyli w styczniu 2011 roku. Powstał on z pasji do muzyki gospel. Członkowie DeocentriCity poznali się lata temu, śpiewając razem w jednym z krakowskich chórów gospel. Przez długi czas wspólnie wykonywali ten rodzaj muzyki najpierw jako chórzyści i uczestnicy różnorodnych warsztatów, z biegiem czasu jako soliści, organizatorzy i instruktorzy podczas rozmaitych wydarzeń muzycznych.

Za cel obrali sobie chwalenie Boga śpiewem i stawianie Go w centrum wszystkich podejmowanych wspólnie działań artystycznych. Śpiewają o Jego miłości i nadziei, jaką im daje. Piosenki, które znajdują się w repertuarze zespołu, to kompilacja tradycyjnych i nowoczesnych utworów gospel. Inspiracją jest dla nich dorobek muzyczny takich artystów jak Kirk Franklin, Israel Houghton czy Myron Butler.

DeocentriCity działa przede wszystkim w Krakowie. Członkowie zespołu od lat współorganizują i współtworzą Festiwal 7xGospel czy Festiwal Gospel City (Gospel na Skałce). Prowadzą wieczory uwielbienia, uświetniają śpiewem wydarzenia kulturalne oraz uroczystości ślubne. W przerwach między lokalnymi projektami angażują się
w międzynarodowe przedsięwzięcia realizowane poza granicami Polski. Dwukrotnie wystąpili na festiwalu Bottroper Gospelnacht w Niemczech (2012 i 2014) oraz prowadzili Warsztaty Gospel w Brukseli (2013 i 2016). W czerwcu 2015 roku uczestniczyli w konkursie zespołów chrześcijańskich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Glory w Warszawie, gdzie zajęli pierwsze miejsce.

W połowie stycznia 2016 roku DeocentriCity świętowało 5 lat działalności. Jak na grupę entuzjastów muzyki gospel przystało swoje urodziny postanowili uczcić w wyjątkowy muzyczny sposób - organizując koncert z nagraniem na żywo. Z materiału zarejestrowanego podczas koncertu powstanie debiutancka, wymarzona płyta zespołu.

Przygotowując się do realizacji koncertu i nagrania płyty, zespół zdecydował się na gromadzenie funduszy za pośrednictwem znanej platformy crowdfundingowej  wspieram.to Połowa środków zebranych podczas tej akcji zostanie przekazana na działalność krakowskiej fundacji wspierającej ofiary handlu ludźmi - You Can Free Us.

Koncert gospel grupy wokalnej DeocentriCity
27 lutego 2016, godz. 18:00
Teatr Variete, ul. Grzegórzecka 71, Kraków

https://wspieram.to/DeocentriCity
https://www.facebook.com/deocentricity
http://deocentricity.com.pl/

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Urodzinowy koncert gospel zespołu DeocentriCity w Teatrze Variete
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.