Pięciu Misjonarzy Miłosierdzia

Pięciu Misjonarzy Miłosierdzia
(fot. shutterstock.com)
KAI / jm

Pięciu kapłanów Kościoła krakowskiego zostało mianowanych przez papieża Franciszka Misjonarzami Miłosierdzia. "To ogromny dar Ojca Świętego - ukazujący ogrom Bożego miłosierdzia poprzez duchownych, którzy zostali obdarzeni specjalną władzą papieską w odpuszczaniu grzechów" - powiedział KAI ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika archidiecezji krakowskiej.

Misjonarze Miłosierdzia będą mogli udzielać rozgrzeszenia grzechów, których odpuszczenie jest zastrzeżone Stolicy Apostolskiej.

Należą do nich: profanacja Najświętszego Sakramentu, zdrada tajemnicy spowiedzi, rozgrzeszenie wspólnika w grzechu przeciw VI przykazaniu Dekalogu, przemoc wobec Ojca Świętego oraz udzielenie sakry biskupiej bez mandatu Stolicy Apostolskiej.

DEON.PL POLECA

Jak podkreślił ks. Piotr Studnicki gest papieża Franciszka, ustanawiającego posługę Misjonarzy Miłosierdzia, wskazuje jego pragnienie, by Jubileusz Miłosierdzia rozlał się na cały świat, dotarł do najmniejszego zakątka każdej diecezji. "Chodzi o to, by dotrzeć nie tylko na peryferia geograficzne, ale także egzystencjalne. By Ci duchowni byli jasnym świadectwem, że nie ma takiego grzechu, którego Bóg by nie chciał i nie mógł przebaczyć i odpuścić, jeśli tylko człowiek chce nawrócenia" - wytłumaczył.

W archidiecezji krakowskiej Misjonarzami Miłosierdzia będą: ks. Franciszek Ślusarczyk - kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, ks. Dariusz Talik - diecezjalny duszpasterz akademicki oraz ks. Krzysztof Czerwionka CR, założyciel Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" ze Stryszawy oraz dyrektor Krajowej Rady Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji.

"Wybór ks. Ślusarczyka to jest mocne podkreślenie całego krakowskiego posłannictwa św. Faustyny na temat miłosierdzia. Obecność w tym gronie duszpasterza młodzieży świadczy natomiast o tym, że papieżowi bardzo zależy na ludziach młodych, a także ukazuje mocny związek Roku Miłosierdzia ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Z kolei ks. Czerwionka to wyraźny przekaz, że w centrum nowej ewangelizacji znajduje się kerygmat miłosierdzia, odkrywanego w sakramencie pokuty i pojednania" - ocenił ks. Studnicki.

Ponadto dwóch kapłanów z Krakowa będzie pełniło posługę Misjonarzy Miłosierdzia w Rzymie. Są to dwaj księża, którzy studiują we Włoszech - ks. Lech Wołowski i ks. Paweł Gałuszka.

Spotkanie wszystkich Misjonarzy Miłosierdzia z Ojcem Świętym odbędzie się 9 lutego w Rzymie. Dzień później, w Środę Popielcową, Ojciec Święty podczas uroczystej Eucharystii w Bazylice Świętego Piotra roześle Misjonarzy do ich nowych zadań, udzielając im Piotrowej władzy i ojcowskiego błogosławieństwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pięciu Misjonarzy Miłosierdzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.