Piękna zapowiedź Kongresu Eucharystycznego. Zobacz wzruszający film

Piękna zapowiedź Kongresu Eucharystycznego. Zobacz wzruszający film
Kadr z filmu zapowiadającego Kongres Eucharystyczny na Węgrzech
Vatican News/mł

Rockowy muzyk, studentka medycyny, młody ksiądz, który przeżywa trudności - to bohaterowie pięknej filmowej zapowiedzi 52 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w Budapeszcie w dniach od 5 do 12 września. 

 

Historia trojga młodych ludzi: studentki medycyny, która opiekuje się starszą pacjentką, muzyka rockowego, który pomimo kpin rówieśników nosi na szyi krzyżyk, i młodego ksiądza, który przeżywa trudne chwile, opowiedziana w oficjalnym filmie promującym kongres, kończy się ich przybyciem do katedry w Budapeszcie, poświęconej św. Szczepanowi, pierwszemu królowi kraju, który w 1000 roku dokonał chrystianizacji Węgier.

Oficjalny film Kongresu został zaprezentowany 14 czerwca, przez kard. Pétera Erdő. Kardynał przedstawił również hymn kongresu. Jest to uaktualniona wersja pieśni napisanej na Kongres Eucharystyczny, który miał miejsce w Budapeszcie w 1938 roku. Odbywał się on w atmosferze napięcia i lęku przed zbliżającą się II wojną światową. Dlatego na hymn wybrano pieśń proszącą Boga o pokój i jedność między narodami.

Podczas konferencji prasowej kard. Erdő przedstawił także dwunastu ambasadorów Kongresu. Są to znani muzycy, piosenkarze i poeci, którzy chcą być świadkami Eucharystii.

Pierwszy Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny odbył się we Francji w 1881 roku. Celem tego wydarzenie jest dawanie świadectwa o realnej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz promowanie lepszego zrozumienia liturgii i Eucharystii w życiu Kościoła. Kongresy odbywają się zwyczajowo co cztery lata. Ostatni odbył się na Filipinach. Trwałym owocem tego wydarzenia było powstanie sierocińca w Cebu. „My dążymy do utworzenia sieci usług, oferującej pomoc i doradztwo w trudnościach życia rodzinnego. Chcemy w to zaangażować m.in. psychologów, nauczycieli, lekarzy i kapłanów” – podkreśla kard.  Erdő. Zauważa, że tym samym Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny stanie się wkładem w budowanie trwałości, tak bardzo dziś zagrożonego małżeństwa, do czego w swej adhortacji „Amoris laetitia” zachęca Papież Franciszek. Budapeszt już po raz drugi będzie gospodarzem Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Pierwszy obradował tam w 1938 r.

 

Źródło: Vatican News / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jim Harbaugh SJ
25,83 zł
36,90 zł

Niezwykłe spotkanie dwóch duchowych dróg 

Czy Dwanaście Kroków i Ćwiczenia św. Ignacego Loyoli mają ze sobą coś wspólnego? Zarówno św. Ignacy, jak i Bill Wilson – założyciel ruchu Anonimowych Alkoholików – znaleźli się na...

Skomentuj artykuł

Piękna zapowiedź Kongresu Eucharystycznego. Zobacz wzruszający film
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.