Pielgrzymi podążający na Jasną Górę ewangelizowali w gdańskim parku

Pielgrzymi podążający na Jasną Górę ewangelizowali w gdańskim parku
Fot. Justin Skinner / depositphotos.com
KAI / tk

Pielgrzymi z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki nie tylko co roku podążają na Jasną Górę. W niedzielę podjęli również trud ewangelizacji w parku Oliwskim. Tym samym rozpoczęli duchowe przygotowania do jubileuszowej, 40. pielgrzymki, która latem wyruszy do Matki Bożej Częstochowskiej.

Organizatorzy - kapłani i wolontariusze spotkali się najpierw na dziękczynnej Mszy św. w archikatedrze oliwskiej. Dziękowano za 40 lat istnienia Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i wszelkie łaski, których Pan Bóg udzielił w tym czasie. Jednocześnie popłynęła prośba o Boże błogosławieństwo dla wszystkich dobrodziejów, gospodarzy, osób zaangażowanych w organizację i uczestników kolejnych pielgrzymek.

DEON.PL POLECA
Druga część wydarzenia miała miejsce w parku Oliwskim. Kapłani i osoby związane z gdańską grupą pielgrzymkową zorganizowali ewangelizację dla mieszkańców i turystów. W specjalnie przygotowanym namiocie można było obejrzeć banery ze zdjęciami z kilku pierwszych pielgrzymek na Jasną Górę. Były także śpiewy i tańce. Aktywności przygotowane przez pielgrzymów cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wiele osób rozmawiało z kapłanami, siostrą zakonną i pielgrzymami, którzy przybliżyli charakter pielgrzymki i zachęcali do wzięcia w niej udziału.

Ks. Łukasz Grelewicz, kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaprosił na kolejne, jubileuszowe wydarzenia w maju. - Zaczęliśmy od dzisiejszej ewangelizacji, ale przed nami jeszcze pielgrzymkowe wspomnienia w sobotę 14 maja w auli św. Jana Pawła II w Gdańsku. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Festyn Trzech Pielgrzymek 28 maja w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Dzień później, w niedzielę 15 maja Eucharystia w parafii pw. św. Brata Alberta na gdańskim Przymorzu. Nie ograniczamy się tylko do dotychczasowych uczestników. Czekamy też na tych, którzy jeszcze nie pielgrzymowali z nami – dodał ks. Grelewicz.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Pilarz

Nowe, zaktualizowane wydanie najdokładniejszego i najbardziej kompletnego polskiego przewodnika po Camino de Santiago

Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela. Pozwala także na kontynuowanie...

Skomentuj artykuł

Pielgrzymi podążający na Jasną Górę ewangelizowali w gdańskim parku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.