Pielgrzymka Klubów Inteligencji Katolickiej na Jasną Górę

Pielgrzymka Klubów Inteligencji Katolickiej na Jasną Górę
Fot. Jakub Kołacz SJ
PAP / jk

W sobotę przybędzie na Jasną Górę ogólnopolska pielgrzymka Klubów Inteligencji Katolickiej. To już po raz czterdziesty trzeci członkowie kubów z całej Polski spotkają się u stóp Matki Bożej.

„Program mamy od lat stały. Zaczynamy od Mszy św., której o godz. 9.30 przewodniczyć będzie nasz kapelan klubowy, ks. Mariusz Frukacz. Potem składamy kwiaty pod pomnikiem kardynała Wyszyńskiego, tam odmówimy krótką modlitwę pod jego wstawiennictwem” - powiedziała PAP w piątek prezes Maria Banaszkiewicz.

Po początkowych punktach programu przewidziano, jak zawsze, dwa wykłady w Kaplicy Różańcowej. Pierwszy wygłosi ks. Frukacz, tematem będzie „Synod biskupów. Ku Kościołowi synodalnemu: Komunia, uczestnictwo, misja”. Następny wygłoszą Anna Dorota Władyczka, prezes KIK z Wrocławia oraz dr Antoni Winiarski z klubu z Katowic pt. „Kto śpiewa, dwa razy się modli – warsztat wokalno-akustyczny”.

„Po wykładach mamy Drogę Krzyżową na Wałach, a na jej zakończenie nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 będzie jeszcze spotkanie przedstawicieli zarządów klubów w redakcji Tygodnika Katolickiego Niedziela.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Zając

Człowiek, który został Prymasem Tysiąclecia

Czy można spotkać Prymasa z czasów, gdy był jeszcze zwykłym księdzem, uczniem, dzieckiem? Co łączyło go z Janem Pawłem II, a co z Bolesławem Bierutem? Wspomnienia, luźne myśli, zapamiętane przez...

Skomentuj artykuł

Pielgrzymka Klubów Inteligencji Katolickiej na Jasną Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.