Z jasnogórskiej wieży sfotografowano Tatry. Zdjęcia zapierają dech w piersiach

Z jasnogórskiej wieży sfotografowano Tatry. Zdjęcia zapierają dech w piersiach
Fot. majaFOTO / Depositphotos / DalekieWidoki.PL - obserwacje długodystansowe / Facebook
dalekiewidoki.pl / pk

W sobotę obserwator znajdujący się na wieży jasnogórskiego klasztoru w Częstochowie, wykonał kilka zdjęć Tatr. Jeden z widocznych na fotografiach szczytów oddalony był od fotografa o ponad 198 kilometrów.

"Pierwsza potwierdzona obserwacja Tatr z Jasnej Góry w Częstochowie stała się faktem" - czytamy na portalu dalekiewidoki.pl. Paweł Kłak - autor wpisu i zdjęć - podkreśla, że Tatry z Częstochowy sfotografować jest niezwykle trudno, jednak dzięki wyjątkowo sprzyjającym warunkom atmosferycznym, które w ostatnich dniach panowały w południowej Polsce, wykonanie zdjęć stało się możliwe.

"Obserwacja Tatr z Jasnej Góry przez lata rozbudzała wyobraźnię nie tylko pasjonatów dalekich widoków ale również pielgrzymów odwiedzających to święte dla nich miejsce" - dodaje Paweł Kłak i podkreśla:

"Obserwacja najwyższego pasma Karpat z tego miejsca była przez wielu sceptyków odrzucana i uważana za niemożliwą. Wystarczy wspomnieć, że przewodnik, którego spotkałem na wieży i pracujący tam przez 30 lat, nie miał okazji zobaczyć zdjęcia Tatr z tego miejsca. Opowiadał, że było wiele nieskutecznych prób ich uchwycenia".

Tak prezentują się Tatry sfotografowane z jasnogórskiej wieży:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Z jasnogórskiej wieży sfotografowano Tatry. Zdjęcia zapierają dech w piersiach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.