Pierwsi paulini przybyli do archidiecezji poznańskiej. Wybudują nowy kościół

Pierwsi paulini przybyli do archidiecezji poznańskiej. Wybudują nowy kościół
fot. Powołania Paulini / YouTube
KAI / pk

Zakonnicy z Jasnej Góry podjęli zadania duszpasterskie w archidiecezji poznańskiej w parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie. - W imieniu abp. Stanisława Gądeckiego witam was i dziękuję za waszą otwartość i duchowe bogactwo, którym będziecie dzielić się z nami - mówił podczas uroczystości powitania bp Grzegorz Balcerek.

Uroczystość rozpoczęła procesja z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w asyście generała zakonu paulinów o. Arnolda Chrapkowskiego i ojców paulinów, z nowym proboszczem o. Dariuszem Laskowskim.

Zakonnicy przyjęli zaproszenie do prowadzenia duszpasterstwa w archidiecezji po zakończonej w styczniu peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego. Podjęli posługę w dwóch parafiach w Skórzewie - w historycznej parafii pw. św. Marcina i św. Wincentego Męczennika oraz w nowo powstałej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego.

- Kościół katolicki to wielkie bogactwo różnych duchowości. Przychodzicie nie tylko z posługą kapłańską, ale z wielkim bogactwem duchowym. Niech ono stanie się darem nie tylko dla tych parafii, ale też dla całej naszej poznańskiej archidiecezji. Mamy różne zakony i zgromadzenia, ale paulinów brakowało - mówił bp Balcerek.

Przed paulinami stoi zadanie budowy nowego kościoła dla parafii pw. Prymasa Tysiąclecia, gdzie znajduje się tymczasowa kaplica. Abp Stanisław Gądecki erygował parafię pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Skórzewie k. Poznania w 1. niedzielę Adwentu 2021 r.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pierwsi paulini przybyli do archidiecezji poznańskiej. Wybudują nowy kościół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.