Pierwsza Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej

Pierwsza Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej
By Happa (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

W piątek, 11 listopada br., w Narodowe Święto Niepodległości, zostanie oddana  do użytku wiernych Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie.

O godz. 9.00 po raz pierwszy w tej świątyni zostanie odprawiona Msza św. z udziałem najwyższych władz państwowych. Będzie jej przewodniczył metropolita gnieźnieński, prymas Polski abp Wojciech Polak, a homilię wygłosi metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Eucharystię z okazji otwarcia Świątyni Bożej Opatrzności koncelebrować będą wraz z metropolitą warszawskim kard. Kazimierzem Nyczem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz prymas Polski abp Wojciech Polak. We Mszy św. wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz Rzeczypospolitej z prezydentem Andrzejem Dudą, Marszałkami Sejmu i Senatu oraz premier Beatą Szydło na czele. Msza św. o godz. 9.00 będzie transmitowana przez TVP.

O godz. 12.00 zostanie odprawiona druga Msza św. z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Bożej Opatrzności. Wszyscy wierni są zaproszeni do udziału we Mszy Świętej o godz. 12.00 i do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. W tym czasie przewidziane jest również zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

O godz. 17.00 w Świątyni odbędzie się przedpremierowe wykonanie koncertu "Przymierze" Michała Lorenca. Został on przygotowany w roku 1050-lecia Chrztu Polski specjalnie na otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej. Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i chórem Capella Corale Varsaviana będzie dyrygować Lee Reynolds.

Uroczystości związane z otwarciem Świątyni będą trwały do 13 listopada. Każdego dnia o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostaną odprawione uroczyste Msze św. z Aktami Dziękczynienia i Zawierzenia.

W piątek, 11 listopada br., w Narodowe Święto Niepodległości, będzie można spożywać pokarmy mięsne. Decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podjęła Konferencja Episkopatu Polski  podczas 370. Zebrania Plenarnego, które miało miejsce 6 i 7 października 2015 r. w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pierwsza Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.