Pijany ksiądz odprawiał mszę. Metropolita białostocki zwalnia go z funkcji w parafii i wysyła na odwyk

Pijany ksiądz odprawiał mszę. Metropolita białostocki zwalnia go z funkcji w parafii i wysyła na odwyk
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Metropolita białostocki zwolnił w poniedziałek z funkcji w parafii, wysłał na leczenie i terapię odwykową księdza, który w minioną niedzielę odprawił mszę św., będąc w stanie nietrzeźwości. Sytuację zauważyli parafianie, informacja o tym dotarła do kurii metropolitalnej i lokalnych mediów.

Zdarzenie miało miejsce w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku. Ksiądz - wikariusz w tej parafii - odprawiał mszę św. o godz. 14 w niedzielę.

DEON.PL POLECA
Białystok. Pijany ksiądz odprawiał mszę

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu podpisanym przez jej wicekanclerza ks. Ireneusza Korzińskiego, Kuria Metropolitalna Białostocka podała, że metropolita Józef Guzdek tego dnia rano dostał drogą mailową informację od anonimowej osoby z parafii oraz z redakcji lokalnego dziennika "o zachowaniu ks. Kamila Ciulkina, który rzekomo miał być pod wpływem alkoholu podczas sprawowania Eucharystii".

W tej sytuacji metropolita wezwał tego księdza oraz proboszcza parafii do złożenia wyjaśnień; po rozmowie i weryfikacji zarzutów, abp Guzdek podjął decyzję o natychmiastowym zwolnieniu ks. Ciulkina z funkcji wikariusza parafii pw. św. Jadwigi Królowej, skierował go też na leczenie i terapię odwykową.

"Arcybiskup Józef Guzdek podkreśla, że takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca, ubolewa nad zaistniałym faktem i przeprasza za gorszącą postawę kapłana" - podano w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej.

Informację o duchownym podała rano w swojej publikacji "Gazeta Wyborcza". W oparciu o relację czytelniczki poinformowała, że ksiądz zachowywał się tak, jakby był "kompletnie pijany". "Nie podpity, nie po imprezie, ale nachlany tak, że trudno mu było utrzymać równowagę. Na domiar złego udzielał chrztu. Proszę sobie wyobrazić, jak to wszystko skandalicznie wyglądało. Kiedy podeszłam do komunii, nie potrafił trafić z komunią w usta i się kiwał" - opisywała.

Mail z podobną informacją dotarł też do publicznego Radia Białystok. Według tego źródła, duchowny miał podczas sprawowania liturgii "bełkotać i chwiać się na nogach, a udzielając sakramentu chrztu, miał się mylić i nie pobłogosławić wody".

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Legutko, Marta Wielek

Biografia ks. Dolindo Routolo, niezwykłego włoskiego kapłana, który doświadczał spotkań z Jezusem i spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu,...

Skomentuj artykuł

Pijany ksiądz odprawiał mszę. Metropolita białostocki zwalnia go z funkcji w parafii i wysyła na odwyk
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.