Pijany ksiądz spowodował poważny wypadek, 6-latka w szpitalu. Kuria: "Ma szybko zająć się sobą i podjąć leczenie"

Pijany ksiądz spowodował poważny wypadek, 6-latka w szpitalu. Kuria: "Ma szybko zająć się sobą i podjąć leczenie"
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com / Monika Gruszewicz
Wprost.pl / mł

48-letni pijany kierowca doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem, którym podróżowała trzyosobowa rodzina. Jednym z pasażerów była sześcioletnia dziewczynka, która w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Do wypadku doszło we wsi Drygały.

Wydarzenie miało miejsce tydzień wcześniej, jednak na jaw wyszły nowe fakty - jak podał Onet, okazało się, że sprawcą wypadku jest mieszkający w Grajewie ksiądz. 48-letni kapłan, jadący osobową kią, miał 3 promile alkoholu we krwi. Na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z toyotą, którą podróżował ojciec i dwie córki w wieku 14 i 6 lat. Troje pasażerów toyoty trafiło do szpitala.

Ksiądz prowadził po pijanemu. Sześciolatka w szpitalu

Wstępne badania sugerowały, że ani ojciec, ani córki nie odniosły poważnych obrażeń, jednak niedługo później stan zdrowia młodszej z dziewczynek uległ gwałtownemu pogorszeniu. Tata i starsza córka wyszli ze szpitala szybko, ale młodsza córeczka przebywa obecnie w ciężkim stanie w olsztyńskim szpitalu. 

Z informacji, które przekazała Onetowi nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Piszu. wynika, że do sytuacji doprowadził 48-letni mieszkaniec Grajewa, który w momencie zdarzenia miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

DEON.PL POLECA

- Po wytrzeźwieniu ten pan opuścił nasz areszt, usłyszał zarzut spowodowania wypadku oraz kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości. Decyzją prokuratora kierowca został objęty policyjnym dozorem. Do tego ma orzeczony zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł — powiedziała nadkom. Szypczyńska.

Kuria zareagowała szybko, ksiądz ma się leczyć

Jak powiedział Onetowi ks. Marcin Maczan, kanclerz ełckiej kurii, ksiądz ma na razie zakaz publicznego sprawowania sakramentów.

- Ma szybko zająć się sobą, podjąć leczenie i stanąć na nogi, żeby można było z nim świadomie rozmawiać i wyciągnąć konsekwencje. W jego przypadku już jakieś problemy były, że nie radził sobie z emocjami. Obecnie jest pod opieką lekarzy. Przykro, że dzieją się takie rzeczy, a niewinni cierpią. Nie ma na to słów wytłumaczenia – powiedział ks. Maczan.

Jak podaje "Wprost", 48-letni ks. Ireneusz jest rezydentem w parafii w Białej Piskiej, a ełcka kuria ełcka zapowiada wyciągnięcie wobec niego dalszych konsekwencji. 

Jesteś księdzem i nadużywasz alkoholu? Tu znajdziesz pomoc

Pomoc dla duchownych przeżywających kryzys w związku z problemami alkoholowymi można znaleźć w Diecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Trzeźwości w Kowalewie, koło Pleszewa, na terenie diecezji kaliskiej. Ośrodek funkcjonuje od 1994 roku, założycielem i dyrektorem ośrodka jest ks. mgr Wiesław Kondratowicz, trzeźwiejący alkoholik, działacz trzeźwościowy, doradca duchowy.

Z ośrodkiem można się kontaktować telefonicznie: tel. 62 742 65 46 albo mailowo: kondrat@post.pl

Źródło: Wprost.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pijany ksiądz spowodował poważny wypadek, 6-latka w szpitalu. Kuria: "Ma szybko zająć się sobą i podjąć leczenie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.