[PILNE] Nożownik zaatakował biskupa podczas homilii. Zadał mu ciosy w twarz i klatkę piersiową

[PILNE] Nożownik zaatakował biskupa podczas homilii. Zadał mu ciosy w twarz i klatkę piersiową
Fot. Dominik Tarczyński MEP / X
Vatican News / pk

Świadkowie mówią, że do biskupa nagle zbliżył się człowiek, który wyjął nóż, po czym ugodził duchownego w twarz. Następnie zadał mu kolejne ciosy w klatkę piersiową. W kościele zapanowała panika.

W Sydney mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował asyryjskiego biskupa podczas, gdy ten komentował Słowo Boże. Co najmniej cztery osoby odniosły rany na skutek ataku. Policja zaznacza, że wszystkie ofiary otrzymały pomoc medyczną i żadnej z nich nie grozi śmierć na skutek obrażeń. Mężczyzna, który dokonał ataku, przebywa w areszcie.

DEON.PL POLECANożownik zaatakował biskupa podczas homilii

Nauka w Kościele Dobrego Pasterza na przedmieściach Sydney była transmitowana w mediach społecznościowych. Do ataku doszło ok. godz. 19.15 czasu lokalnego. Ofiarą nożownika najprawdopodobniej padł bp Mar Mari Emmanuel, który prowadził od godz. 19.00 wydarzenie pod nazwą Assyrian Bible Preaching. Wciąż jednak nie został ogłoszony oficjalny komunikat w tej sprawie.

Świadkowie mówią, że do biskupa nagle zbliżył się człowiek, który wyjął nóż, po czym ugodził duchownego w twarz. Następnie zadał mu kolejne ciosy w klatkę piersiową. W kościele zapanowała panika.

To drugi atak nożownika w Sydney w przeciągu zaledwie trzech dni. W sobotę w centrum handlowym zginęło sześć osób, sprawca został zaś zastrzelony przez policję przy próbie pojmania.

Źródło: Vatican News / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

[PILNE] Nożownik zaatakował biskupa podczas homilii. Zadał mu ciosy w twarz i klatkę piersiową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.