[PILNE] Tragiczny pożar na plebanii. Nie żyje ksiądz

[PILNE] Tragiczny pożar na plebanii. Nie żyje ksiądz
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Deneko Mary / depositphotos.com)
KAI / tk

W sobotę 21 października na plebanii parafii św. Mikołaja w Kozłowie doszło do pożaru. Jak informuje kuria diecezjalna w Gliwicach, ogień pochłonął znaczną cześć budynku, w którym znajdowała się prawdopodobnie jedna osoba. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia odkryto zwęglone ludzkie szczątki. Prawdopodobnie chodzi o księdza Andrzeja Wandzla, administratora parafii w Kozłowie.

Jak czytamy w komunikacie kurii, biskup gliwicki Sławomir Oder osobiście udał się do Kozłowa. Wyraża wdzięczność strażakom i prosi o modlitwę w intencji tamtejszych parafian.

Treść komunikatu w związku z tragicznym pożarem na plebanii:

"Komunikat Kurii Diecezjalnej w Gliwicach w związku z pożarem na probostwie parafii św. Mikołaja w Kozłowie.

W sobotę 21 października 2023 r., w godzinach porannych, doszło do pożaru na probostwie parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Ogień pochłonął znaczną cześć budynku, w którym znajdowała się prawdopodobnie jedna osoba. W akcji gaszenia pożaru brało udział kilka jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży pożarnej. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia odkryto zwęglone ludzkie szczątki, których nie dało się zidentyfikować. Ich tożsamość będzie badana w laboratorium medycyny sądowej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że chodzi w tym przypadku o księdza Andrzeja Wandzla, administratora parafii w Kozłowie.

DEON.PL POLECA

Biskup Gliwicki po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie udał się osobiście do Kozłowa, aby zapoznać się z sytuacją na miejscu. Pasterz Diecezji Gliwickiej wyraża swoją wdzięczność wszystkim strażakom, którzy z wielkim wysiłkiem i poświęceniem przystąpili do akcji gaszenia pożaru, policji oraz służbom ratowniczym, które brały udział w akcji. Ponadto Biskup Gliwicki łączy się duchowo z wiernymi parafii św. Mikołaja w Kozłowie, poleca ich Bożej Opatrzności i prosi wszystkich diecezjan o modlitwę w ich intencji".

Jak informuje gwarek.com.pl, "Ks. Wandzel pochodził z parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach Sośnicy, święcenia kapłańskie przyjął w 1993 r. Był wikariuszem m.in. w parafii Wniebowzięcia NMP w Lubecku (od 1997 do 2000 r.), parafii Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śl. (2009-2013), skąd został wysłany do Rept Śląskich. W parafii św. Mikołaja w Reptach pełnił funkcję wikariusza przez 10 lat".

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karol de Foucauld

Nauczyć się kochać Boga takimi darami, jakie się posiada, a nie jakie chciałoby się mieć,
być rozdzielonym pomiędzy modlitwą a zaangażowaniem,
marzyć o wspaniałych projektach i żyć wtopionym w banalną rzeczywistość,
z...

Skomentuj artykuł

[PILNE] Tragiczny pożar na plebanii. Nie żyje ksiądz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.