[PILNE] Uwaga na oszustów podszywających się pod jezuitów. Zachęcają ludzi do wpłat

[PILNE] Uwaga na oszustów podszywających się pod jezuitów. Zachęcają ludzi do wpłat
Oszuści podszywają się m.in. pod jezuitów (fot. Canva)
PAP / tk

Pod adresem aligion.app oszuści prezentują różne warszawskie parafie zachęcając ludzi do wpłat, które faktycznie nie trafiają do parafii - poinformował zakon jezuitów. Istnieje także aplikacja o tej samej nazwie, która reklamuje się jako "pozwalająca parafianom na zdalne zamawianie nabożeństw".

Oszuści podszywają się pod jezuitów

W komunikacie opublikowanym na stronie zakonu jezuitów poinformowano, że "w internecie pojawiła się kolejna strona internetowa wyciągająca od ludzi pieniądze".

"Pod adresem aligion.app oszuści prezentują różne warszawskie parafie zachęcając ludzi do wpłat. Można tam opłacić zapalenie świecy lub przekazać darowiznę. Podszywa się ona pod kościoły, między innymi pod jedną z parafii prowadzonych w Warszawie przez jezuitów" - ostrzegł zakon zaznaczając, że "pieniądze nie trafiają do parafii".

Zwrócono uwagę, że aplikacja o tej samej nazwie reklamuje się też jako "pozwalająca parafianom na zdalne zamawianie nabożeństw".

DEON.PL POLECA

Twórcy strony/aplikacji podają swój adres pocztowy, e-mail oraz numer telefonu. Mają także swoją stronę na Facebooku.

"Apelujemy o ostrożność i zgłaszanie organom ścigania wszelkich oszustw dokonanych przez zajmujących się tym procederem" - czytamy w komunikacie jezuitów.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Skomentuj artykuł

[PILNE] Uwaga na oszustów podszywających się pod jezuitów. Zachęcają ludzi do wpłat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.