Płońsk: Sympozjum o Janie Pawle II

KAI / pz

"Jan Paweł II - robotnik, filozof, poeta" - taki tytuł nosi sympozjum, które 18 września w Płońsku inicjuje Akcja Katolicka Diecezji Płockiej. Sympozjum organizowane jest w 120. rocznicę ogłoszenia encykliki "Rerum novarum" papieża Leona XIII. Wydarzeniu patronuje bp Piotr Libera.

Sympozjum pt. "Jan Paweł II - robotnik, filozof, poeta" zainauguruje Msza św. kościele parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku o godz. 11.15. Potem obrady przeniosą się do sali konferencyjnej w podziemiach kościoła. O godz. 12.30 otworzy je oficjalnie ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz płońskiej parafii.

W programie spotkania znajdą się kolejno wystąpienia: "Jan Paweł II - robotnik, filozof, poeta" Jacka Kaniewskiego z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, "Adhortacja «Christifideles laici» - wezwaniem do aktywności chrześcijan" Marioli Borzyńskiej z Akcji Katolickiej DP w Pomiechówku, "Encyklika «Laborem exercens» - o godności pracy ludzkiej" - ks. Krzysztofa Jończyka z Rypina, "Encyklika «Sollicitudo rei socialis» - o rozwoju narodów" - dr. Romana Lusawy z Płońska.

Sympozjum w Płońsku będzie trzecim z kolei spotkaniem, organizowanym przez Akcję Katolicką DP pod patronatem biskupa płockiego Piotra Libery. Jego celem jest promocja nauczania społecznego Kościoła katolickiego, w związku z przypadającą w 2011 roku 120. rocznicą ogłoszenia encykliki "Rerum novarum" papieża Leona XIII.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Płońsk: Sympozjum o Janie Pawle II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.