Po Portugalii czas na Francję. Papież wyruszy wkrótce do Marsylii

Po Portugalii czas na Francję. Papież wyruszy wkrótce do Marsylii
Fot. PAP/EPA/ANTONIO PEDRO SANTOS / POOL
PAP / tk

We wspaniałej atmosferze papież Franciszek zamknął dni młodzieży w Lizbonie, które były świętem katolicyzmu i młodości. Zapowiedział przyjazd do Marsylii na spotkanie z migrantami – pisze dziennik "Le Figaro".

ŚDM przebiegły we wspaniałej atmosferze – podkreślają francuskie media. Dziennik "Le Figaro" przypomina, że papież poruszył w Lizbonie wiele ważnych dla świata tematów: wojnę w Ukrainie, otwarcie kościoła na wszystkich, uzależnienie młodych od monitorów i komputerów.

Papieska podróż do Marsylii

Papież zapowiedział, że przyjedzie do Marsylii, gdzie odprawi mszę. Wizyta przewidziana jest na 22 i 23 września. - Pojadę do Marsylii, ale nie do Francji – zapewniał Franciszek w samolocie, wracając z Lizbony, przypominając, że jedynym celem tej zaplanowanej na wrzesień wizyty są migranci.

- Morze Śródziemne to cmentarz. Ale nie jest największy: największy cmentarz znajduje się w Afryce Północnej. To okropne. Dlatego jadę do Marsylii – stwierdził papież w rozmowie z dziennikiem "Le Figaro".

Diecezja marsylska zorganizuje od 18 do 24 września spotkania z papieżem poświęcone między innymi nierównościom ekonomicznym, migracjom i zmianom klimatycznym.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

Po Portugalii czas na Francję. Papież wyruszy wkrótce do Marsylii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.