Podbeskidzie: ruszył cykl rekolekcji "Krzyż Nadziei, wbrew nadziei"

Podbeskidzie: ruszył cykl rekolekcji "Krzyż Nadziei, wbrew nadziei"
(fot. shutterstock.com)
KAI / jp

Od trzydniowych rekolekcji w oświęcimskiej jadłodajni sióstr serafitek rozpoczęły się spotkania pod hasłem "Krzyż Nadziei, wbrew nadziei".

Cykl wielkopostnych ewangelizacji dla ludzi ubogich, poszukujących, wątpiących i zagubionych zaplanowano także w Andrychowie i Bielsku-Białej.

W ewangelizacji w Oświęcimiu, którą zakończył posiłek, udział wziął m.in. znany bokser, mistrz olimpijski z Rzymu (1960) i Tokio (1964), Marian Kasprzyk z Bielska-Białej. Sportowiec podzielił się własnym świadectwem życia i wiary.

Wydarzenie jednocześnie zainaugurowało cykl wielkopostnych spotkań dla ludzi ubogich, poszukujących, wątpiących, zagubionych pod wspólnym hasłem "Krzyż Nadziei, wbrew nadziei", które zaplanowano także w Andrychowie i Bielsku-Białej.

Kolejne ewangelizacje odbywać się będą w różnych częściach stolicy Podbeskidzia - w Ośrodku "Nadzieja" w Wapienicy i w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka Caritas w Lipniku.

Rekolekcje, spotkania ewangelizacyjne, połączone ze wspólnymi posiłkami, cieszą się od kilku lat dużą popularnością w środowisku osób bezdomnych. Wielu z nich przyznaje, że czas poświęcony sprawom duchowym jest im bardzo potrzebny. Nierzadko decydują się przystąpić do spowiedzi świętej.

W każdy dzień zaplanowano wspólną modlitwę, przepowiadanie Dobrej Nowiny, świadectwa osób, które wyszły z nałogów i bezdomności, śpiew, zabawy integrujące. W ostatnim dniu spotkań rekolekcyjnych, 24 marca, będzie okazja przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, wzięcia udziału w Eucharystii, modlitwie wstawienniczej.

Wszystko zakończy uroczysta kolacja. Przy stole będzie też okazja podzielenia się przeżyciami z rekolekcji.

Rekolekcje dla osób bezdomnych w Bielsku-Białej organizowane są przez wydział duszpasterstwa ogólnego kurii diecezji bielsko-żywieckiej, Caritas bielsko-żywiecką (wolontariusze Szkolnych Kół Caritas), wspólnotę "Miłość i łaska Chrystusa", diakonię wspólnoty "Miasto na Górze".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Podbeskidzie: ruszył cykl rekolekcji "Krzyż Nadziei, wbrew nadziei"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.