"Podziękujemy Ojcu Świętemu za wspólną celebrację 1050. Chrztu Polski"

"Podziękujemy Ojcu Świętemu za wspólną celebrację 1050. Chrztu Polski"
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Chcemy właśnie tam, w wiecznym mieście, podziękować Ojcu Świętemu za możliwość wspólnej celebracji 1050-lecia Chrztu Polski na Jasne Górze - powiedział abp Marek Jędraszewski podczas konferencji prasowej, podsumowującej 374. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Jędraszewski podkreślił, że dyskusje toczyły się m.in. wokół uroczystości związanych z 1050-leciem Chrztu Polski. - Na naszej ziemi zaczęło się wtedy rodzić nie tylko chrześcijaństwo, ale także samo państwo polskie. Księża biskupi starali się podkreślić znaczenie tych obchodów, nie tylko tego, co przeżywaliśmy w Gnieźnie i Poznaniu, ale także podczas wizyty Ojca Świętego Franciszka na Jasnej Górze. To było wspólne świętowanie 1050-lecia chrztu - podsumował.

Celebracja 1050-lecia Chrztu Polski, zdaniem duchownego, stała się wspaniałą okazją, by nie tylko przypomnieć sobie historię Ojczyzny, ale także pogłębić świadomość chrzcielną w parafiach i lepiej przygotować wiernych do sakramentów.

Arcybiskup odniósł się również do zagadnienia narodowej pielgrzymki Polaków do Rzymu. - Chcemy właśnie tam, w wiecznym mieście podziękować Ojcu Świętemu za możliwość wspólnej celebracji 1050-lecia chrztu Polski na Jasne Górze. Podczas pielgrzymki odbędzie się specjalna audiencja z Ojcem Świętym, a także nabożeństwa w czterech bazylikach rzymskich - Santa Maria Maggiore, św. Jana na Lateranie, św. Pawła za Murami i na koniec w Bazylice św. Piotra - podsumował duchowny.

DEON.PL POLECA

Na 374. zebraniu plenarnym KEP biskupi podjęli m.in. tematy: 1050. rocznicy Chrztu Polski, Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, narodowej pielgrzymki Polaków do Rzymu, kontynuacji dzieła ŚDM i samej wizyty papieża Franciszka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Podziękujemy Ojcu Świętemu za wspólną celebrację 1050. Chrztu Polski"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.