Pogrzeb bp. Mariana Dusia. „Wybrał najlepszy bilet na beatyfikację - bilet do Nieba”

Pogrzeb bp. Mariana Dusia. „Wybrał najlepszy bilet na beatyfikację - bilet do Nieba”
Fot. PAP/Radek Pietruszka
1 tydzień temu
KAI / tk

W Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe bpa Mariana Dusia, biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej w latach 1986-2013. Mszę św. koncelebrował m.in. kard. Kazimierz Nycz. - Chciałem mu podziękować za wszystko: za to, kim był i jaki był, a był dobrym człowiekiem – powiedział metropolita warszawski.

Kardynał Nycz przypomniał też, że bp Duś został wyświęcony na kapłana 53 lata temu przez bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

- Ktoś trafnie powiedział, gdy dowiedział się o śmierci bp. Mariana, że wybrał on najlepszy bilet na beatyfikację - bilet do Nieba. I tak jest dla człowieka wierzącego w rzeczywistości - dodał kard. Nycz.

- Z bł. matką Różą Czacką łączyło go to, co powtarzaliśmy w ostatnich dniach często - "przez krzyż do Nieba". Nie tylko miał wpisane w swoim herbie biskupim słowa o krzyżu, ale tą drogą krzyża szedł i tego krzyża doświadczał, szczególnie w ostatnich latach i miesiącach swojego życia – dodał metropolita warszawski.

Bp Marian Duś zmarł 9 września po długiej chorobie. Został pochowany w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej - stał bowiem u boku prymasa Józefa Glempa u początku jej budowy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Zając
25,83 zł
36,90 zł

Człowiek, który został Prymasem Tysiąclecia

Czy można spotkać Prymasa z czasów, gdy był jeszcze zwykłym księdzem, uczniem, dzieckiem? Co łączyło go z Janem Pawłem II, a co z Bolesławem Bierutem? Wspomnienia, luźne myśli, zapamiętane przez...

Skomentuj artykuł

Pogrzeb bp. Mariana Dusia. „Wybrał najlepszy bilet na beatyfikację - bilet do Nieba”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.