"Pokazujcie urok bliskości z Panem Bogiem"

"Pokazujcie urok bliskości z Panem Bogiem"
(fot. shutterstock.com)
KAI / psd

Pokazujcie urok bliskości z Panem Bogiem - powiedział do sióstr zakonnych abp Józef Michalik. Na spotkanie opłatkowe w Kurii Metropolitalnej w Przemyślu przybyły przedstawicielki żeńskich zgromadzeń, działających na terenie archidiecezji przemyskiej. Życzenia złożyli im także biskupi pomocniczy: Adam Szal i Stanisław Jamrozek.

Abp Józef Michalik dziękował siostrom zakonnym za obecność na spotkaniu opłatkowym, ale przede wszystkim za ich obecność i pracę w diecezji. - To jest wielka radość, że mamy tyle domów i sióstr. Moja radość jest tym większa, że siostry wiedzą, że w naszej archidiecezji można otwierać nowe domy, a nie wolno zamykać - powiedział.

Nawiązując do rozpoczętego Roku Życia Konsekrowanego, metropolita przemyski zachęcał siostry, aby o życie zakonne troszczyć się przede wszystkim duchowo poprzez wytrwałą modlitwę. - Nie ustępujcie Panu Bogu w modlitwie. Pan Jezus nas nauczył tego uporu, przypominając sytuację wdowy, która pukała do sędziego i mówiąc: "Proście a otrzymacie" - powiedział.

Życzył siostrom, aby były przykładem życia i pokazywały "urok bliskości z Panem Bogiem". Zwrócił uwagę, że na współczesność nie powinno się patrzeć jak na czas kryzysu, ale czas przemian. - Ten pociąg zmienia tory i szybkość, ale trzeba do niego wskoczyć i go ukierunkowywać - mówił.

Bp Adam Szal życzył, aby podejmując różne trudy, także te prozaiczne, dojść do Jezusa i poznać Go przez wiarę i nawrócenie. Natomiast bp Stanisław Jamrozek zwrócił uwagę, że zakonnice posługują na różnych płaszczyznach, tym samym mając udział w posługiwaniu samemu Jezusowi. - Nie ustępujcie w tym trudzie - zachęcał.

- W tę świętą noc, gdy niebo złączy się z ziemią, adorując Nowonarodzonego, zapewniamy o naszej łączności duchowej i modlitewnej. Gorąco życzymy doświadczenia bliskości Jezusa Chrystusa i rozradowania się Nim - mówiła z kolei do biskupów przedstawicielka zakonnic.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Pokazujcie urok bliskości z Panem Bogiem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.