Polacy krytycznie ocenili wypowiedź papieża

Polacy krytycznie ocenili wypowiedź papieża
Papież Franciszek. Fot. MASSIMO PERCOSSI / PAP/EPA
PAP / mł

Papieska wypowiedź o "NATO szczekającym pod drzwiami Rosji", choć nie spodobała się Polakom, to pozostanie bez wpływu na poziom ich religijności - wynika z sondażu IBRIS opublikowanego w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

W sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej" zapytano respondentów o ubiegłotygodniowe słowa Franciszka, które padły w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera". Według dziennika, blisko 80 proc. (78,6 proc.) badanych przez IBRIS oceniło wypowiedź papieża źle (25,8 proc.) lub zdecydowanie źle (52,8 proc.). "Dobrze papieskie słowa oceniło tylko 7,7 proc. badanych, a 13,7 proc. nie ma w tej sprawie zdania" - dodaje "Rz" i zaznacza, że barwy polityczne nie mają przy tym żadnego znaczenia, bo źle słowa Franciszka oceniają zarówno wyborcy PiS, PO, Lewicy, jak i PSL czy Konfederacji.

DEON.PL POLECA
"Rzeczpospolita" zastrzega przy tym, że oceniane krytycznie przez Polaków słowa papieża pozostaną bez wpływu na religijność badanych. "Z sondażu wynika, że dla 85,1 proc. w kwestiach wiary wypowiedź Franciszka nic nie zmienia. U 9,1 proc. religijność się zmniejszyła, a dla 0,2 proc. wzrosła" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

PAP / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś, Piotr Sikora

W wywiadzie z Piotrem Sikorą abp Grzegorz Ryś odpowiada na pytania i zarzuty najczęściej stawiane dzisiejszemu Kościołowi w Polsce. Analizuje obecną sytuację, odwołując się przy tym do Pisma Świętego i chrześcijańskiej tradycji oraz korzystając z ...

Skomentuj artykuł

Polacy krytycznie ocenili wypowiedź papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.