Polacy pomagają ofiarom ataków na Sri Lance

Polacy pomagają ofiarom ataków na Sri Lance
(fot. PAP/EPA/M.A.PUSHPA KUMARA)
1 rok temu
KAI / kw

Ruszyła zbiórka środków na rzecz poszkodowanych parafii i rodzin w zamach na Sri Lance, w których zginęło 257 osób, a kolejnych 500 zostało rannych. Inicjatywę pomocy organizuje przez portal Katolikwspiera.pl Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

- Od chwili zamachu docierają do nas zdjęcia, filmiki, artykuły. Zniszczone wnętrza kościołów, zakrwawione resztki ubrań, ludzie w rozpaczy z powodu utraty bliskich. Jako katolicy i chrześcijanie pragniemy wesprzeć w tej ogromnej tragedii poszkodowane rodziny z dwóch parafii: św. Antoniego w Kolombo i św. Sebastiana w Negombo, w których doszło do serii eksplozji - mówi Monika Mostowska, wiceprezes Fundacji Salvatti.pl.

- Chcemy pomóc im przeżyć ten trudny czas i wzmocnić wspólnotę chrześcijańską w tym rejonie. Łączymy się nie tylko w bólu i modlitewnie, ale i także pragniemy pomóc materialnie rodzinom, dzieciom i całym parafiom. Postanowiliśmy konkretnie działać i skoncentrować się na pomocy poszkodowanym w tej ogromnej tragedii. W ten sposób wyrażamy nie tylko współczucie, nie tylko wspieramy ich duchowo, ale chcemy poszkodowanych wesprzeć finansowo - podkreśla Mostowska.

Katolicy stanowią około 6 proc. z 20 - milionowej populacji Sri Lanki. Licząca 1,2 mln wspólnota katolicka skupia się głównie wokół archidiecezji Kolombo oraz w 11 innych diecezjach na terenie kraju. Celem zbiórki organizowanej na portalu Katolikwspiera.pl jest zebranie 150 tys. zł dla poszkodowanych parafii św. Antoniego w Kolombo i parafii św. Sebastiana w Negombo.

Środki zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla rodzin poszkodowanych podczas ataków oraz na odbudowę kościołów, które są znakiem chrześcijańskiej tożsamości. Fundacja Salvatti.pl przekaże je proboszczom parafii, a oni rozdysponują je poszkodowanym rodzinom według potrzeb i zatroszczą się o odbudowę zniszczonych świątyń.

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl wspiera działania polskich misjonarzy, a także regiony dotknięte wojnami i klęskami żywiołowymi. Organizowała pomoc m. in. dla powodzian w Bośni, uchodźców w Syrii, pomaga także parafiom misyjnym w Wenezueli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polacy pomagają ofiarom ataków na Sri Lance
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Polacy pomagają ofiarom ataków na Sri Lance
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.