Policja wniosła o oskarżenie wyznawcy Islamu za brutalne morderstwo katolika

Policja wniosła o oskarżenie wyznawcy Islamu za brutalne morderstwo katolika
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / mp

Na dwa tygodnie przed wizytą papieża Franciszka policja w Bangladeszu wniosła oskarżenie przeciwko domniemanemu islamskiemu mordercy katolika.

72-letni właściciel ziemski został zamordowany w czerwcu 2016 w pobliżu kościoła w Natore na północy kraju. Brutalnego morderstwa dokonało 12 członków radykalnego ugrupowania islamskiego " Jamaat-ul Mujahedin Bangladesh“. To morderstwo wywołało falę protestów mniejszości katolickiej w całym kraju.
Jak dotychczas jedyny zatrzymany przyznał się do popełnienia czynu, poinformowała 17 listopada azjatycka agencja katolicka Ucanews. W rozmowie z tą agencją szef policji w Natore, Biplob Talukder poinformował, że mężczyzna zeznał, iż morderstwo było częścią strategii islamistów, aby poprzez zabijanie hindusów, buddystów, chrześcijan, muzułmańskich szyitów i cudzoziemców "destabilizować kraj“.
Krytycznie odniósł się do całej sprawy Gervas Rozario, biskup diecezji Rajshahi, na terenie której leży Natore. W rozmowie z Ucanews wyraził rozczarowanie, że zatrzymano tylko jednego ze zbrodniarzy. Czterech z nich nadal się ukrywa, siedmiu zostało zabitych przez policję. "Nie widzę w tej sprawie żadnego znaczącego postępu“ - stwierdził przewodniczący komisji Iustitia et Pax przy Konferencji Biskupów Bangladeszu. 
W dniach od 30 listopada do 2 grudnia wizytę w Bangladeszu zamieszkanym w większości przez muzułmanów złoży papież Franciszek. Hasłem papieskiej wizyty jest "Zgoda i pokój“. Franciszek będzie trzecim papieżem odwiedzającym Bangladesz. Przed nim uczynili to Paweł VI (1970) i Jan Paweł II (1986). Chrześcijanie stanowią 0,5 procent liczącego 160 mln. mieszkańców Bangladeszu.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Policja wniosła o oskarżenie wyznawcy Islamu za brutalne morderstwo katolika
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.