Polscy biskupi o wojnie na Ukrainie

Polscy biskupi o wojnie na Ukrainie
Fot. EpiskopatNews / flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI / kb

Agresja Rosji na Ukrainę jest wezwaniem do intensywnej modlitwy i postu w intencji pokoju. Ta modlitwa potrzebna jest także za tych, którzy stanęli w obronie swojej ojczyzny i za wszystkich, którzy zginęli w wyniku barbarzyńskiego najazdu militarnych sił Putina - podkreślili polscy biskupi w ostatnich dniach, dziękując jednocześnie za całemu polskiemu społeczeństwu za pomoc okazywaną obywatelom Ukrainy.

Abp Gądecki o wojnie na Ukrainie

Kilka godzin po pierwszych atakach przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki napisał, że "modli się i prosi o modlitwę o pokój w Europie słowami św. Jana Pawła II: Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Obdarz nas pokojem!". Jego słowa zacytowano na profilu archidiecezji poznańskiej na Twitterze.

Rzecznik Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ zaznaczył tego samego ranka, że modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie to także modlitwa o to, "aby ci, którzy mają zakusy, by zniszczyć drugiego człowieka w imię swoich własnych interesów - opamiętali się". Zapewnił też, że w sytuacji przybycia fali uchodźców z Ukrainy Kościół w Polsce poprzez wszystkie swoje struktury wesprze tych, którzy są w potrzebie.

Kard. Nycz o wojnie na Ukrainie

Kard. Kazimierz Nycz podkreślił w piątek 25 lutego: "Agresja Rosji na Ukrainę jest dla nas wezwaniem do intensywnej modlitwy i postu w intencji pokoju - we wszystkich diecezjach, parafiach i w rodzinach, ale także sprawdzianem z naszej solidarności, na ile rzeczywiście się nią kierujemy".

Abp Polak o wojnie na Ukrainie

Prymas Polski abp Wojciech Polak zapewniał Ukraińców o modlitwie za ich bohaterów, którzy stanęli w obronie Ojczyzny i "za wszystkich, którzy zginęli w wyniku barbarzyńskiego najazdu militarnych sił Putina".

Abp Budzik o wojnie na Ukrainie

"Koszmar wojny niesie śmierć, zniszczenie i pogardę. Zadaje rany, które narody muszą leczyć przez wieki" – stwierdził metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

Środa popielcowa - pomoc Ukrainie

W Środę Popielcową po każdej Mszy św. w kościołach w całej Polsce zorganizowane zostaną zbiórki do puszek na pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Skomentuj artykuł

Polscy biskupi o wojnie na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.