Polscy darczyńcy PKWP przekazali 100 tys. euro na pomoc Ukrainie

Polscy darczyńcy PKWP przekazali 100 tys. euro na pomoc Ukrainie
Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
KAI / tk

Kolejne 100 tys. euro od polskich darczyńców PKWP trafia na Ukrainę. Środki wspomogą budowę seminarium w Szaróweczce (k. Chmielnickiego), umożliwią zakup generatorów prądu i pojazdów niezbędnych dla prowadzenia działań duszpasterskich i społecznych w czasie wojny.

W marcu polska sekcja PKWP informowała, że polscy darczyńcy Stowarzyszenia uzbierali kwotę 200 tys. euro na realizację projektów humanitarnych i duszpasterskich na Ukrainie. Pieniądze zostały przekazane na zakup najpotrzebniejszych produktów, m.in. żywności i leków. Wsparły m.in. potrzebujących w obwodzie iwanofrankowskim, diecezję kamienicko-podolską, łucką, a także pomogły w utrzymaniu sióstr zakonnych i księży.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Stowarzyszenia, zauważa, że struktury Kościoła, a także obecność kapłanów i sióstr na Ukrainie, są niezbędne dla kontynuowania wsparcia. Podkreśla, że nie wiemy, jak długo potrwa wojna, a przyszli księża będą stawać się pośrednikami w dostarczaniu pomocy.

- Widzimy, że Kościół w takich trudnych sytuacjach, jak na Ukrainie, jest miejscem, gdzie szuka się wszystkiego: pomocy medycznej, żywności. Czasem jest to miejsce, które umożliwia wykrzyczenie swojej złości i bólu – wyjaśnia ks. prof. Cisło.

Dodaje, że „to darczyńcy Stowarzyszenia stoją za przekazywanym wsparciem, a pieniądz jest tylko narzędziem”. - Dajemy to narzędzie do rąk sióstr i księży, którzy kupują żywność, leki, to, co jest najbardziej potrzebne – wskazuje dyrektor sekcji polskiej PKWP.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Polscy darczyńcy PKWP przekazali 100 tys. euro na pomoc Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.