Abp Gądecki: Ukraina i Polska powinny sobie wzajemnie pomagać

Abp Gądecki: Ukraina i Polska powinny sobie wzajemnie pomagać
Fot. EpiskopatNews / flickr.com
Mariusz Krawiec SSP / vaticannews.va / tk

Na Ukrainie rozpoczęła się wizyta delegacji biskupów polskich na czele z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim. Duchowni przebywali dziś we Lwowie, a w godzinach wieczornych przybędą do Kijowa.

Wizyta delegacji biskupów polskich na Ukrainie, w skład której wchodzą oprócz abp. Stanisława Gądeckiego także Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, jest gestem solidarności z cierpiącym narodem ukraińskim. Biskupi polscy spotkali się we Lwowie z miejscowym metropolitą obrządku łacińskiego Mieczysławem Mokrzyckim, oraz metropolitą obrządku greckokatolickiego Ihorem Woźniakiem.

- Była to dla mnie okazja, aby w imieniu całej Konferencji Episkopatu Ukrainy obrządku łacińskiego podziękować Kościołowi w Polsce za wielką solidarność w pomocy humanitarnej - podkreślił po zakończeniu spotkania abp Mokrzycki.

Jak zaznaczył abp Gądecki, istnieje konieczność wzajemnej współpracy: „Ukraina i Polska powinny sobie wzajemnie pomagać, świadomi tego, jakie to ma znaczenie dla przyszłości naszych krajów i oczywiście dla przyszłości Kościoła”. 

DEON.PL POLECA

W trakcie wizyty w Kijowie biskupi polscy spotkają się z zwierzchnikiem ukraińskich grekokatolików abp Światosławem Szewczukiem, rzymskokatolickim ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej Vitalijem Krywickim oraz zwierzchnikiem Prawosławnego Kościoła Ukrainy Epifaniuszem. - Chcemy również modlić się w tych miejscach, które są miejscami współczesnego męczeństwa, myślę tutaj o Buczy czy Irpiniu – podkreślił Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Źródło: Mariusz Krawiec SSP / vaticannews.va / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: Ukraina i Polska powinny sobie wzajemnie pomagać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.