Polska młodzież organizuje drogę krzyżową ulicami Paryża

Polska młodzież organizuje drogę krzyżową ulicami Paryża
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / sz

Już po raz drugi polska młodzież mieszkająca w Paryżu odprawi w Niedzielę Palmową nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Pomysłodawczyniami modlitwy, której trasa powiedzie przez kilka dzielnic stolicy, są siostry nazaretanki, które na co dzień towarzyszą polskim rodzinom w regionie paryskim.

Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej będą zlokalizowane w czternastu paryskich kościołach i kaplicach, które odwiedzi polska młodzież. Na trasie wspólnej modlitwy znajdą się m.in. kaplica Matki Bożej od Cudownego Medalika przy Rue du Bac, katedra Notre Dame de Paris i bazylika Sacre Coeur na wzgórzu Montmartre, w której młodzi zakończą nabożeństwo. Drogę Krzyżową poprzedzi poranna Msza św. w kaplicy sióstr nazaretanek, a pokonanie całej trasy potrwa do wczesnych godzin wieczornych.

Młodzi wyruszą na ulice Paryża z palmami, a podczas drogi będą rozważali m.in. orędzie papieża Franciszka na 32. Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w wymiarze diecezjalnym właśnie w Niedzielę Palmową.

Jak mówi w rozmowie z KAI s. Magdalena Tomaszewska CSFN, przełożona jednej z paryskich wspólnot sióstr nazaretanek, inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, choć ze względu na zaostrzone środki bezpieczeństwa w Paryżu, do wspólnej modlitwy zaproszone są jedynie osoby pełnoletnie.

W Niedzielę Palmową młodzi na całym świecie będą przeżywali 32. Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w diecezjach. Jego hasłem są słowa: "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny" (Łk 1,49).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska młodzież organizuje drogę krzyżową ulicami Paryża
Komentarze (3)
4 kwietnia 2017, 07:36
W tradycjii Kościoła Drogę Krzyżową odprawia sie w piątki. Niedziela jest słabym dniem na to nabożeństwo. Jak juz organizacyjnie nie da sie zrobić DK w piątek, to jest do dyspozycji sobota. Czy idąc pomiedzy stacjami młodzi ludzie beda rozpoznawani jako pątnicy? Czy to będzie tylko spacer pomiędzy kościołami?
KJ
k jar
4 kwietnia 2017, 06:46
Niesamowite świadectwo wiary!
4 kwietnia 2017, 07:37
W mojej ocenie raczej swoista moda, niż faktyczne swiadectwo wiary.

Skomentuj artykuł

Polska młodzież organizuje drogę krzyżową ulicami Paryża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.