Biskupi zaniepokojeni podziałami wśród katolików

Biskupi zaniepokojeni podziałami wśród katolików
(fot. Roman Stetsyk / Shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie / pk

Francuscy biskupi są coraz bardziej zaniepokojeni narastającymi podziałami wewnątrz tamtejszego Kościoła, w tym również pośród księży.

Temu problemowi poświęcili oni cały dzień obrad wiosennej sesji episkopatu, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Lourdes.

Wielu biskupów zauważyło, że w ostatnim czasie doszło do radykalizacji poglądów odnośnie do liturgii, duszpasterstwa czy kwestii politycznych. Wynikające stąd podziały są silniej odczuwane w diecezjach o niskiej liczbie kapłanów. W obliczu tych trudności biskupi apelują do wszystkich katolików, by nie zapominali o fundamencie jedności Kościoła, którym jest Chrystus - mówi abp Pierre-Marie Carré, wiceprzewodniczący Episkopatu Francji.

- To, co nas łączy, jest głębsze niż to, co możne nas podzielić. I to jest najważniejsze. To Chrystus nas gromadzi. Widzimy to właśnie teraz, kiedy wchodzimy w wydarzenia paschalne. Chrystus umarł, by zgromadzić w jedno rozproszone dzieci Boże. I to też jest naszym przesłaniem. Nie chcemy negować różnic, ale nie można też ich absolutyzować. Różnice nie są ostatnim słowem, takie jest nasze przesłanie - powiedział Radiu Watykańskiemu abp Carré.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskupi zaniepokojeni podziałami wśród katolików
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.