Fundacja Lejeune’a "blokuje rozwój nauki"

Fundacja Lejeune’a "blokuje rozwój nauki"
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie / pk

146 naukowców i lekarzy francuskich wystosowało petycję oskarżającą Fundację Lejeune’a o blokowanie rozwoju nauki i żądającą skreślenia jej z listy organizacji pożytku publicznego, na której znajduje się ona od 1996 r.

Francuska fundacja, której patronuje Jérôme Lejeune, współodkrywca syndromu Downa, finansuje badania naukowe i inne działania w służbie osób dotkniętych chorobami genetycznymi oraz promuje szeroko pojętą kulturę życia.

DEON.PL POLECA
Petycja piętnuje działalność fundacji, dając do zrozumienia, że jej zaangażowanie etyczne, np. krytyka uśmiercania zarodków ludzkich do prac badawczych lub wskazywanie na niegodziwość posługiwania się nauką w celach eugenicznych, jest hamowaniem jej rozwoju.

Naukowcom i medykom podpisanym pod listem otwartym nie podoba się również zaangażowanie fundacji w "Marsz dla Życia" i inne podobne inicjatywy, które kwalifikują jako zaangażowanie polityczne. Prezes fundacji Jean-Marie Le Mene odpiera ataki podkreślając: "Kontynuujemy prace Profesora Lejeune’a, który bronił pacjentów i nie mógł pogodzić się z ustawą eliminującą ich przed urodzeniem".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Fundacja Lejeune’a "blokuje rozwój nauki"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.