"Polska musi być budowana na prawdzie i moralności"

"Polska musi być budowana na prawdzie i moralności"
(fot. youtube.com)
PAP/ ed

Silna i wolna Polska, ciesząca się szacunkiem ze strony innych państw europejskich niezmiennie musi być budowana na tych samych zasadach: prawdy, sprawiedliwości i moralności - powiedział abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski odwołał się w homilii do tekstu poematu "Stanisław" Karola Wojtyły i przypomniał posługę kard. Adama Stefana Sapiehy, którego 150. rocznica urodzin przypada w niedzielę.

Wysoki poziom życia religijnego 

Abp Jędraszewski przywołał słowa z listu kard. Sapiehy do duchownych i wiernych z lipca 1945 roku, w którym pisał on, że "należy utrzymać wysoki poziom życia religijnego i narodowego", a postępowaniem Polaków powinny kierować: solidarność narodowa, opanowanie siebie, odwaga i siła przekonań.

"Potęgę naszą - pisał arcybiskup Sapieha - musimy budować na prawdzie, sprawiedliwości i moralności" - powiedział abp Jędraszewski, podkreślając, że list ten był wezwaniem do duchowego oporu wobec nowej rzeczywistości, w jakiej znalazła się Polska.

DEON.PL POLECA

 

Prawda, sprawiedliwość i moralność

"Przesłanie to dzisiaj nic nie straciło ze swojej aktualności, silna i wolna Polska, ciesząca się szacunkiem ze strony innych państw europejskich niezmiennie musi być budowana na tych samych zasadach: prawdy, sprawiedliwości i moralności" - mówił abp Jędraszewski.

Z Wawelu do klasztoru oo. Paulinów na Skałkę przeszła w niedzielę rano procesja ku czci św. Stanisława - głównego patrona Polski. Wierni nieśli w niej relikwie najważniejszych polskich świętych.

W uroczystości uczestniczą m.in. Episkopat Polski, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, ministrowie w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski i Wojciech Kolarski, szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Anna Maria Anders, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, parlamentarzyści, władze Krakowa i Małopolski, reprezentanci uczelni, przedstawiciele szkół katolickich, zakonów żeńskich i męskich oraz wierni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Polska musi być budowana na prawdzie i moralności"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.