Polskie seminarium stworzyło mema z Benedyktem XVI. Zobacz, czy spodobał się papieżowi-seniorowi

Polskie seminarium stworzyło mema z Benedyktem XVI. Zobacz, czy spodobał się papieżowi-seniorowi
fot. Depositphotos / Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej
Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej / www.nsd.niedziela.pl / pk

"Jak cudownie zobaczyć, że w Polsce kwitnie to, co w Niemczech więdnie. Jestem szczególnie urzeczony piękną i miłą grafiką" - napisał Benedykt XVI w liście wysłanym do Niższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

Wspólnota Niższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej otrzymała list od Benedykta XVI z błogosławieństwem z racji jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły. List Benedykta XVI z datą 7 maja jest odpowiedzią na list przesłany do papieża emeryta 1 marca.

Publikujemy treść listu:

Czcigodny Księże Rektorze,

list z Waszego Seminarium, który podpisał Ksiądz Rektor wraz z dwoma Księżmi Prefektami i Dziekanem alumnów, wniósł wielką radość do mojego domu. Jak cudownie zobaczyć, że w Polsce kwitnie to, co w Niemczech więdnie.

Jestem szczególnie urzeczony piękną i miłą grafiką, w której przedstawiliście mojego Brata i mnie w rozmowie o seminarium, i w której zapraszacie mnie do odwiedzenia Niższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Choć ze względu na mój wiek i stan zdrowia wizyta nie jest już możliwa, to całym moim sercem goszczę w Waszym Seminarium.

Bardzo serdecznie pozdrawiam i błogosławię

Wasz
Benedykt

 

DEON.PL POLECA

Papież-senior odniósł się do tego mema:

fot. Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiejfot: Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej / www.nsd.niedziela.pl

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Duch Święty nadal działa z mocą w Kościele, a Jego działanie wydaje obfite owoce, jeśli jesteśmy skłonni otworzyć się na Jego odnawiającą moc. Dlatego jest ważne, aby każdy z nas Go poznał, nawiązał z Nim...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Polskie seminarium stworzyło mema z Benedyktem XVI. Zobacz, czy spodobał się papieżowi-seniorowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.