Ponad 2,5 ton żywności zebrano w akcji Kromka Chleba dla potrzebujących

Ponad 2,5 ton żywności zebrano w akcji Kromka Chleba dla potrzebujących
(fot. shutterstock.com)
KAI/ mp

Ponad 2,5 tony żywności i ponad 2,5 tys. złotych uzbierano podczas zbiórki "Kromka chleba dla sąsiada", którą przeprowadzono we wtorek, 19 września 2017 r. na terenie diecezji siedleckiej. Akcję przeprowadziła Caritas Diecezji Siedleckiej.

W akcję włączyły się cztery parafialne zespoły i sześć szkolnych kół Caritas, a także wolontariusze z Centrów Wolontariatu w Siedlcach, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Rykach, Miastkowie Kościelnym, Łukowie i Dubecznej - łącznie 248 osób. Zbiórkę przeprowadzono w 20 sklepach sieciowych Biedronka i 4 prywatnych sklepach osiedlowych.
- Na terenie całej diecezji otrzymaliśmy od darczyńców 2 510,61kg żywności, która będzie wydana w postaci 250 paczek dla rodzin ubogich, osób bezdomnych i najbardziej potrzebujących na terenie całej diecezji. Zebraliśmy również pieniądze o wartości 2 611,35 zł, które zostaną przeznaczone na potrzeby jadłodajni działających przy diecezjalnej Caritas oraz na zakup artykułów niezbędnych dla potrzebujących w parafiach, które przeprowadziły zbiórkę do puszek - podsumowuje Urszula Kosińska, koordynator kampanii Kromka Chleba Caritas w Caritas Diecezji Siedleckiej.
Celem ogólnopolskiej akcji "Kromka chleba dla sąsiada" jest uświadomienie społeczeństwa o potrzebach osób ubogich. Kampanię "Kromka chleba dla sąsiada" można wspierać również przez wysyłanie wiadomości SMS o treści "Kromka" na numer 72052 i przez wpłaty na konto Caritas.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ponad 2,5 ton żywności zebrano w akcji Kromka Chleba dla potrzebujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.