Ponad 3 tys. pielgrzymów ŚDM bawi się na koncercie polskich artystów w Lizbonie

Ponad 3 tys. pielgrzymów ŚDM bawi się na koncercie polskich artystów w Lizbonie
fot. PAP/EPA/JOSE SENA GOULAO
PAP / pk

Ponad 3 tysiące uczestników Światowych Dni Młodzieży bierze udział w rozpoczętym w czwartkowy wieczór koncercie polskiej muzyki chrześcijańskiej w Lizbonie pt. "Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada". Wśród uczestników wydarzenia są zarówno Polacy, jak i zagraniczni pielgrzymi.

Koncert odbywa się na Stadionie 1 Maja (Estadio 1 de Maio), w centrum portugalskiej stolicy, który jest miejscem wydarzeń modlitewnych i kulturalnych pod nazwą "Polska-Lizbona". Impreza ta towarzyszy ŚDM.

Wśród występujących na scenie artystów są Adam Czapla, Mate. O, Natalia Kawalec, Arkadio, Siostry Melosik, Basia Błaszczyk, Agnieszka Cudzich, Gabi Gąsior, Anna Madej, Kasia Blat, a także Chór Jednego Serca Jednego Ducha i Orkiestra pod dyrekcją Huberta Kowalskiego.

W środę na lizbońskim obiekcie sportowym odbyła się msza św. dla polskich pielgrzymów, w której uczestniczyło ponad 10 tys. osób. Liturgii przewodniczył arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski, a homilię wygłosił arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś.

DEON.PL POLECA

- Nie mogliśmy dojechać na mszę dla Polaków, gdyż mieszkamy bardzo daleko od stadionu. Jesteśmy dziś. Atmosfera jest tu świetna. Czekam szczególnie na występ Natalii Kawalec - powiedziała PAP Teresa, która na koncert polskiej muzyki chrześcijańskiej dotarła w towarzystwie portugalskich przyjaciół.

Na ŚDM w Lizbonie przybył około 1 mln katolików z całego świata, w tym ponad 25 tys. pielgrzymów z Polski.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

Ponad 3 tys. pielgrzymów ŚDM bawi się na koncercie polskich artystów w Lizbonie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.