Ponad 400 tys. katolików apeluje do Franciszka

Ponad 400 tys. katolików apeluje do Franciszka
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / slo

Ponad 400 tys. katolików, w tym 105 biskupów oraz kard. Leo Burke podpisało się pod apelem organizacji "pro life" i ruchy katolików świeckich do Franciszka.

Jak poinformowała agencja "Asianews", apelują oni do papieża, aby nie szedł na najmniejsze nawet ustępstwa moralne w nauczaniu i duszpasterstwie osób rozwiedzionych żyjących w drugich związkach oraz homoseksualistów, gdyż miałoby to "niszczycielskie skutki".

Zdaniem sygnatariuszy sakramentalne małżeństwo zawarte w kościele jest jedyną drogą do przezwyciężenia "ideologicznego kolonializmu" szerzącego się na świecie. "Filial Appeal" ma stanowić głos przed październikowym synodem biskupów poświęconym problematyce rodziny i małżeństwa.

Petycja w kilku językach otwarta jest w Internecie do połowy września. Wśród jej inicjatorów jest 47 filipińskich organizacji "pro life", a wśród nich " Pro-Life Philippines", "Rosary for Life" i “Human Life International". Obok apelu do synodu grupy te rozpowszechniają również broszurę zatytułowaną "Najważniejsza opcja na rzecz rodziny". Wśród autorów publikacji, zredagowanej w postaci stu pytań i odpowiedzi , są m.in. biskupi Aldos Cillo Pagotto z Brazylii, Robert Vasa z USA i Athanasius Schneider z Kazachstanu. Tematy zostały przygotowane w oparciu o "Instrumentum laboris", dokument przygotowawczy do prac synodu biskupów.

IV Zgromadzanie Ogólne Synodu Biskupów będzie obradowało w dniach 4-25 października ma za temat "Powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym". Oficjalny dokument roboczy - "Instrumentum laboris" - został przedstawiony w Watykanie 23 czerwca br.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ponad 400 tys. katolików apeluje do Franciszka
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ponad 400 tys. katolików apeluje do Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.