Ponad 600 młodych ludzi na Campo Bosco 2011

Ponad 600 młodych ludzi na Campo Bosco 2011
(fot. www.campo.bosko.pl)
KAI / ad

Około 600 młodych ludzi z całej Polski wzięło udział w 18. Campo Bosco 2011, które zakończyło się 28 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą w diecezji płockiej.

Spotkanie było wakacyjnym podsumowaniem akcji salezjańskich. W programie znalazły się wspólne Eucharystie, wykłady i koncerty.

Campo Bosco to cykliczne spotkania młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Czerwińska, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać w duchu dzieła św. Jana Bosko, założyciela zgromadzenia salezjanów. Po raz szósty zorganizowano je na terenie salezjańskiej parafii pw. Zwiastowania NMP. Przed laty takie spotkania zainicjował w Lutomiersku ks. Edmund Modzelewski SDB, obecny proboszcz parafii.

DEON.PL POLECA

W osiemnastej z kolei imprezie uczestniczyła młodzież działająca w salezjańskim ruchu misyjnym, uczniowie szkół salezjańskich oraz uczestnicy oratoriów, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dotarli do deszczowego Czerwińska z Krakowa, Suwałk, Ełka, Żyrardówa, Gdyni, Warszawy, Płocka, Olsztyna, Łodzie i Nidzicy.

Campo Bosco rozpoczęło się urodzinową fetą nad Wisłą, z udziałem orkiestry i pokazem sztucznych ogni. Był także okolicznościowy tort i tradycyjna "Sto lat". Muzyczną oprawę zapewniła grupa Acoustic Praise.

W programie czterodniowej imprezy znalazła się modlitwa wspólna i indywidualna, Msze św. i Apele Jasnogórskie w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia - Pani Mazowsza w Czerwińsku, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W ramach bloków panelowych młodzież rozważała tematy "Moje życie i dojrzałość duchowa" i "Wybór życiowy - moje powołanie". Odbywały się także wykłady, warsztaty talentów, koncerty Arci i Triquetra.

"Campo Bosco jest dla nas modlitewną przygodą na zakończenie lata - komentowali na zakończenie spotkania jego uczestnicy. - W ciągu całego roku modlimy się z salezjanami, uczestniczymy w prowadzonych przez nich zajęciach, wyjeżdżamy na różne obozy i warsztaty. W sierpniu, tuż przed rokiem szkolnym, raz jeszcze przypominamy sobie to, czego uczył św. Jan Bosko: że wychowawca to też przyjaciel" - podkreślali młodzi ludzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ponad 600 młodych ludzi na Campo Bosco 2011
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.