Ponad tysiąc osób na Exodusie Młodych

Ponad tysiąc osób na Exodusie Młodych
(fot. exodusmlodych.pl)
KAI / pz

W Zwierzyńcu k. Zamościa dobiega końca IV Exodus Młodych - spotkanie młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Wzięło w nim udział ponad 1100 osób, czyli więcej niż rok temu. Temat przewodni to: Nowe Życie.

Hasło nawiązywało do przemiany życia. "Chcemy Cię poprowadzić tą drogą. Chcemy byś poznał kim naprawdę jest Bóg i co proponuje. Chcemy byś ty sam odkrył Boży plan na twoje życie, byś odkrył dlaczego tak często nie doświadczasz Jego miłości, czujesz się sam i nie rozumiesz swojego życia. Chcemy Ci też dać rozwiązanie tych problemów" - zachęcali na początku organizatorzy.

Gośćmi Exodusu byli: publicysta Szymon Hołownia i raper Mirek "Kola" Kolczyk, którzy podzielili się swoim świadectwem wiary. Do młodych mówił również ks. Michał Misiak z Łodzi, znany z portalu PogotowieDuchowe.pl.

Do codziennych punktów programu należały Msze św. i nabożeństwa. Jedno z nich, połączone z przygotowaniem do sakramentu spowiedzi poprowadził znany z Przystanku Jezus ks. Artur Godnarski. Poza tym homilie wygłosili biskupi zamojscy: Marian rojek i Mariusz Leszczyński. Z kolei z koncertami wystąpili: New Life M, Bethel, Anielsi, Nightmagic oraz kabaret Smile.

Odbyły się także warsztaty psychologiczne, nt. naturalnych metod planowania rodziny, o czystości przedmałżeńskiej, o małżeństwie i rodzinie, "Wierność jest sexy", "Zaakcentuj siebie", Dyskusyjny Klub Filmowy, warsztaty bębniarskie, muzyczne, taneczne, breakdance, multimedialne (obróbka zdjęć i filmów), pokazy wojskowe, pierwsza pomoc, Pro life, powołaniowe.

Exodus Młodych to spotkanie młodzieży organizowane od 2009 r. z inicjatywy ks. Jarosława Kędry i ks. Piotra Spyry. W tym roku trwał od 20 do 23 sierpnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ponad tysiąc osób na Exodusie Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.