"Popołudnie chrześcijaństwa. Odwaga do zmiany". Zaproszenie na spotkanie z ks. Tomášem Halikiem

"Popołudnie chrześcijaństwa. Odwaga do zmiany". Zaproszenie na spotkanie z ks. Tomášem Halikiem
fot. Akademická farnost Praha – Salvátor / YouTube
Informacja prasowa / pk

W środę 19 kwietnia w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się debata zatytułowana "Popołudnie chrześcijaństwa. Odwaga do zmiany", której organizatorami są: Interdyscyplinarne Koło Szkoły Doktorskiej US, Dominikanie w Szczecinie oraz Konsulat Honorowy Republiki Czeskiej w Szczecinie.

W debacie, która będzie poświęcona książce ks. prof. Tomáša Halika "Popołudnie chrześcijaństwa" wezmą udział: ks. prof. Tomáš Halik, red. Zbigniew Nosowski oraz o. Tomasz Dostatni OP. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia, o godz. 16.30 w sali 30 A  w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego (Geocentrum), ul. Mickiewicza 16a. Patronat nad wydarzeniem objęły: Wydawnictwo WAM oraz NiUS Radio.

DEON.PL POLECA

Interdyscyplinarne spotkania dla doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego "Colloquia Erasmiana" poświęcone są pamięci profesora Erazma Kuźmy, założyciela szczecińskiej polonistyki, literaturoznawcy i krytyka literackiego, eseisty, współtwórcy lokalnego środowiska literackiego, a także wychowawcy wielu pokoleń humanistów. Pomysłodawcą, inicjatorem i konsultantem merytorycznym debat jest prof. Jerzy Madejski (Instytut Literatury i Nowych Mediów).

Ideą spotkań jest promowanie w środowisku akademickim najnowszych książek i publikacji naukowych oraz rozmów wokół tematów w nich podejmowanych. Na spotkania zapraszani są goście z różnych ośrodków naukowych w Polsce, co daje możliwość wymiany poglądów i jest okazją do ciekawych, interdyscyplinarnych dyskusji. To także czas dla doktorantów, którzy mogą wyrażać swe opinie na różnorodne tematy, a także pytać ekspertów o nurtujące ich zagadnienia. Debaty prowadzone są zwykle przez dwóch doktorantów reprezentujących różne dyscypliny. Każde spotkanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza to pytania do gości i czas na odpowiedzi lub konfrontację poglądów. Druga część to czas, podczas którego każdy z uczestników może zabrać głos i zadać pytanie lub podzielić się spostrzeżeniem czy refleksją.

Przygotowaniem, promocją i prowadzeniem spotkań, a także ich oprawą techniczną zajmują się doktoranci Szkoły Doktorskiej i doktoranci studiów III stopnia, zaangażowani w prace Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, którego opiekunem jest wicedyrektor Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Paulina Niedźwiedzka-Rystwej, prof. US.

Do tej pory zorganizowanych zostało osiem debat, poświęconych m.in. zagadnieniom z zakresu: filozofii, ekonomii, prawa, literaturoznawstwa, nauk teologicznych czy historii.

Więcej informacji o debatach na stronie, na której można znaleźć m.in. teksty naukowe prof. Erazma Kuźmy, wywiady z nim, a także nagrania z debat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halik

Nadszedł czas odmienionego Kościoła

  • Czy na naszych oczach umiera chrześcijaństwo?
  • Co się stało z ideami, które przez wieki dawały siłę i dynamikę wyznawcom Chrystusa?
  • Czy żyjemy w przełomowym dla naszej wiary i religijności momencie historii?
  • ...

Skomentuj artykuł

"Popołudnie chrześcijaństwa. Odwaga do zmiany". Zaproszenie na spotkanie z ks. Tomášem Halikiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.