Portale nowymi środkami dla ewangelizacji

Portale nowymi środkami dla ewangelizacji
(fot. needoptics_photostream / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / mh

"Portale społecznościowe nowymi środkami dla ewangelizacji" - pod takim hasłem przebiegło spotkanie komisji ds. mediów episkopatów Hiszpanii i Portugalii, które odbyło się w diecezji Urgell w Katalonii. "Kościół musi dokonać wysiłku, aby przekazywać orędzie Jezusa Chrystusa językiem nowej kultury komunikacji" - czytamy w komunikacie.

"Portale społecznościowe stanowią nową okazję, aby głosić Ewangelię. Niezbędna obecność Kościoła w świecie cyfrowym jest dla wspólnot chrześcijańskich okazją do refleksji nad własną tożsamością oraz ich posługą wobec społeczeństwa" - stwierdzają biskupi w komunikacie na zakończenie obrad.

"Wspólnota wirtualna" jest miejscem dialogu i głoszenia zbawienia Jezusa Chrystusa, ale będzie miała swoją wartość wówczas, gdy "przyczyni się do rozwoju i dynamizmu wspólnoty realnej". Także w Internecie powinny być przestrzegane zasady dobrego wychowania i szacunku dla osoby. "Anonimowość, oszczerstwo, pomawianie nie powinny mieć miejsca w tym środowisku pod pozorem źle rozumianej wolności słowa" - piszą biskupi.

Widząc bogatą i różnorodną ofertę projektów chrześcijańskich w Internecie zachęcają do współpracy, aby "uczynić bardziej atrakcyjną obecność Chrystusa i Ewangelii na portalach oraz korzystać wzajemnie z osiągnięć". Na zakończenie wyrażają solidarność z tymi, którzy cierpią skutki panującego kryzysu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Portale nowymi środkami dla ewangelizacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.