Portugalia: ŚDM odbędą się prawdopodobnie w pobliżu lizbońskich targów

Portugalia: ŚDM odbędą się prawdopodobnie w pobliżu lizbońskich targów
(fot. Vita Marija Murenaite // Unsplash)
2 lata temu
KAI / kk

Chociaż do centralnych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2022 pozostały jeszcze 3 lata, już teraz zapowiedziano, że władze stolicy Portugalii zamierzają udostępnić na to wydarzenie tereny, w których sąsiedztwie w 1998 odbyły się Targi Expo.

Burmistrz miasta Fernando Medina wyjaśnił, że w chwili obecnej najbardziej prawdopodobnym miejscem organizacji przyszłego wydarzenia są trawiaste tereny o powierzchni 90 hektarów, sąsiadujące z deltą Tagu, położone między Lizboną a Loures.

Z kolei kardynał patriarcha Lizbony Manuel Clemente stwierdził, że miejsce to jest “bardziej niż tylko prawdopodobną" przestrzenią, na której w 2022 r. papież spotka się z młodzieżą z całego świata.

Dotychczas portugalscy komentatorzy spekulowali co do miejsca, na którym mogłyby się odbyć przyszłe Światowe Dni Młodzieży. "W grę mogłyby jeszcze wchodzić tereny rekreacyjno-parkowe na zachodnich przedmieściach stolicy albo jedno z podlizbońskich lotnisk wojskowych" - powiedział KAI katolicki dziennikarz Antonio Marujo.

Zaletą terenów położonych w pobliżu stołecznych targów są stosunkowo dobre połączenia z innymi częściami miasta i kraju, a nawet z miastami Europy. Znajdują się tam m.in. stacja metra, duży dworzec kolejowy Oriente oraz zajezdnia autokarów obsługujących połączenia krajowe i międzynarodowe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Portugalia: ŚDM odbędą się prawdopodobnie w pobliżu lizbońskich targów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.