Portugalski żeglarz zakończył samotny rejs. Dotarł do Brazylii z figurką MB Fatimskiej

Portugalski żeglarz zakończył samotny rejs. Dotarł do Brazylii z figurką MB Fatimskiej
(fot. https://www.facebook.com/ricardodinizportugal/ / shutterstock.com)
KAI / kk

Żeglarz Ricardo Diniz zakończył samotny rejs, którego celem było uczczenie 100. rocznicy objawień w Fatimie oraz 300-lecia brazylijskiego sanktuarium w Aparecidzie. Portugalczyk przekazał figurkę Matki Boskiej Fatimskiej podarowaną przez władze portugalskiego sanktuarium dla brazylijskiego Kościoła.

Jak powiedział Ricardo Diniz, samotna podróż po Atlantyku była dla niego trudnym przedsięwzięciem, a żeglarz przeżywał podczas rejsu trudne momenty.

- Były chwile, że nie miałem już chęci do kontynuowania tej niełatwej podróży. Do końca też nie miałem pewności, czy dobrze odczytałem przyrządy nawigacyjne i dotrę do właściwego miejsca podróży. Ostatecznie udało się i jestem bardzo szczęśliwy - wyznał Diniz po dotarciu do brazylijskiego portu Belem.

Hoje foi o dia de caminhar até à igreja com a Imagem benzida da Nossa Senhora. Desde 15 de Outubro no Santuário de Fá...

Opublikowany przez Ricardo Diniz na 14 grudnia 2017

Samotna wyprawa Diniza rozpoczęła się 29 października w porcie Peniche, na środkowym wybrzeżu Portugalii. Przez ponad rok trwały do niej przygotowania, a także zbiórka pieniędzy, która była prowadzona głównie wśród portugalskich katolików. Pierwotnie podróż miała się zakończyć pod koniec listopada ub.r., ale Diniz pozostał przez kilka dni na Wyspach Zielonego Przylądka, gdzie figurka odwiedziła jedną z lokalnych diecezji.

DEON.PL POLECA

W środę Diniz przekaże figurkę Matki Boskiej Fatimskiej do kościoła Stella Maris w brazylijskim mieście Salvador de Bahia.

India the sailor cat. She loves it and I Love her ????❤???? #catlover

Opublikowany przez Ricardo Diniz na 1 stycznia 2018
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adrian Wawrzyczek

Ogarnij dzień bezstresowo

Twoje życie to ruchoma bieżnia, która ciągle przyspiesza? Planowanie i zarządzanie czasem kojarzysz ze słomianym zapałem i serią porażek? Dziś zmienisz zdanie.

Duchowość ignacjańska, mindfulness i sprawdzone aplikacje połączone w jedno. Cel?...

Skomentuj artykuł

Portugalski żeglarz zakończył samotny rejs. Dotarł do Brazylii z figurką MB Fatimskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.