Porwany salezjanin odzyskał wolność. To cud!

Porwany salezjanin odzyskał wolność. To cud!
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

Jak informuje agencja AFP powołując się na omańską agencję ONA władzom Omanu udało się uzyskać uwolnienie uprowadzonego w marcu ub. roku ks. Toma Uzhunnalil.

Pochodzący z Indii salezjanin został uprowadzony 4 marca 2016 r. przez grupę ekstremistów islamskich, która napadła na dom starców w Adenie, prowadzony przez siostry Misjonarki Miłości. Terroryści zabili wówczas 16 osób, w tym 4 zakonnice. Był przetrzymywany w Jemenie.

Od dnia uprowadzenia zostały opublikowane dwa nagrania wideo, na których najprawdopodobniej był porwany kapłan, proszący o pomoc w przywróceniu mu wolności. Papież Franciszek wielokrotnie zwracał się z apelem o uwolnienie salezjanina. Po raz ostatni uczynił to 2 maja br. na spotkaniu z jego współbraćmi, prosząc także o modlitwę w jego intencji.

Do mediów docierały także informacje o jego rzekomej egzekucji. Dziś AFP potwierdziło, że udało się go uwolnić. Według mediów obecnie przebywa w stolicy Omanu - Maskacie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Porwany salezjanin odzyskał wolność. To cud!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.