Potrzebni odważni świadkowie Chrystusa!

Potrzebni odważni świadkowie Chrystusa!
(fot. Przemysław Wysogląd SJ)
8 lat temu
KAI / slo

Również dziś, może jak nigdy dotąd, są potrzebni odważni świadkowie Chrystusa - uważa abp Władysław Ziółek. W liście na Poniedziałek Wielkanocny metropolita łódzki zaapelował do wszystkich, by aktywnie brali udział w ewangelizacji.

Abp Ziółek przypomina biblijną historię o niewiastach, które miały przekazać uczniom Jezusa prawdę o jego zmartwychwstaniu i żołnierzach, których zadaniem było szerzenie nieprawdy. - Historia kołem się toczy. Również dziś, może jak nigdy dotąd są potrzebni odważni świadkowie Chrystusa. Są wręcz niezastąpieni, gdyż wciąż dają znać o sobie ludzie, którzy dla rozmaitych korzyści występują przeciwko Chrystusowi i chcą Go usunąć z życia społecznego współczesnych Polaków - zauważa abp Ziółek. - Bądźmy więc w naszych środowiskach odważnymi świadkami Tego, który dla naszego zbawienia umarł na krzyżu i prawdziwie zmartwychwstał - apeluje metropolita łódzki.

Hierarcha przypomina, że w trwającym obecnie roku duszpasterskim realizowane jest hasło "Kościół naszym domem". Do jego realizacji powinni się zabrać nie tylko duszpasterze, ale wszyscy. Celem jest to, aby "każdy człowiek mógł się czuć w Kościele Jezusa Chrystusa, jak we własnym domu". - Niezbędna jest wtedy ze strony katolików postawa bezinteresownej życzliwości, umiejętność prowadzenia dialogu, gotowość spieszenia z pomocą, a także sztuka przebaczania i kompromisu. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego należy je wspierać modlitwą do Ducha Świętego, który jest Duchem prawdy i miłości - podkreśla abp Ziółek.

Zwraca on uwagę na to, że są ludzie, "którzy na nowo chcieliby odnaleźć swoje miejsce w Kościele, - często po latach błądzenia i długich poszukiwań". Wierzący powinni im w tym pomóc. "Nasz osobisty udział w nowej ewangelizacji może się stać natchnioną drogą, na której spotkamy ludzi tęskniących za Kościołem, gdyż on tylko może być dla nich nowym i pełnym miłości domem" - zauważa metropolita łódzki.

Abp Ziółek przypomina również o obchodach 25. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łodzi. Ukoronowaniem trzymiesięcznych wydarzeń będzie Archidiecezjalne Święto Eucharystii, któremu 10 czerwca będzie przewodniczyć kard. Tarcisio Bertone, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. "Jego udział w naszych uroczystościach jest dla nas wielkim wyróżnieniem i zaszczytem, a jednocześnie zachętą, abyśmy sami starali się jak najowocniej przeżyć zbliżającą się Rocznicę" - podkreśla metropolita.

"Uczestnicząc aktywnie w obchodach 25. rocznicy Wizyty papieskiej będziemy nie tylko wspominać to najważniejsze wydarzenie w dziejach miasta i archidiecezji, ale przede wszystkim wyrazimy dobremu Bogu naszą wdzięczność za dar Papieża Jana Pawła II i za jego obecność wśród nas. Będziemy też dziękować za wielorakie owoce tej wizyty, których nie podobna zliczyć. Z naszych serc popłynie też gorąca prośba o kanonizację Papieża-Polaka oraz o pomoc w realizacji jego duchowego testamentu" - czytamy w liście abpa Ziółka.

Jego zdaniem udział w obchodach rocznicowych pozwoli przypomnieć sobie to, co Jan Paweł II powiedział w Łodzi. "Słowa Następcy św. Piotra stały się wtedy dla nas niezwykle bogatym orędziem, którego treści są zawsze aktualne i zobowiązujące. Podarował nam również wraz z trudem pielgrzymowania Eucharystię, której przewodniczył. Małe dzieci nakarmił Chlebem Życia, a wszystkich umocnił błogosławieństwem apostolskim i potężną siłą Świadka Wiary. Powinniśmy więc okazać swoją wdzięczność Bogu i błogosławionemu Janowi Pawłowi II poprzez liczny udział w Święcie Eucharystii, które jest jednym z wielkich owoców niezapomnianej Wizyty" - podkreśla pasterz Kościoła w Łodzi.

List abpa Władysława Ziółka jest odczytywany w Poniedziałek Wielkanocny podczas wszystkich Mszy św. na terenie archidiecezji łódzkiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Potrzebni odważni świadkowie Chrystusa!
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Potrzebni odważni świadkowie Chrystusa!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.