Potrzebujesz kursu obsługi... uczuć? To może być coś dla Ciebie

Potrzebujesz kursu obsługi... uczuć? To może być coś dla Ciebie
Fot. Michele Piacquadio / Depositphotos.com
godfullness.jezuici.pl / mł

Nie ma w Tobie nic bardziej prawdziwego niż Twoje uczucia! One “dzieją się” w codziennym życiu, “dzieją się” też w życiu duchowym, na modlitwie - piszą twórcy "Pełni uczuć". To internetowy kurs organizowany przez ekipę Godfullness. Właśnie ruszył i wciąż można do niego dołączyć.  

Jak piszą twórcy kursu, św. Ignacy zwracał szczególną uwagę na poruszenia serca, których doświadczał. "Wiedział, że emocje, uczucia są ludzkie i są wpisane w człowieka, jak ciało, które ma swój kształt czy temperaturę. Tym samym widział też w nich możliwość zaobserwowania, co dane wydarzenie np. zawarte w Ewangelii “robi” w jego sercu – jak reaguje na to co czyta, co sobie wyobraża – czy niesie to radość, pokój, czy raczej czuje po tym smutek albo jakąś tęsknotę." - czytamy na stronie internetowej kursu "Pełnia uczuć". 

Jak się odbywa kurs? Nie trzeba nigdzie jechać ani iść. Nie ma też terminów ani grup dzielenia, choć "Pełnię uczuć" przygotowują jezuici. Wystarczy zapisać się przez formularz. 

"To indywidualnie przeżywana droga, na którą wchodzisz samodzielnie i z własnej woli. My dajemy Ci jedynie kilka podpowiedzi i możliwości – co z tym zrobisz, zależy od Ciebie. (...) Dajemy Ci jedynie impuls do przyjrzenia się sobie i swojemu światu uczuć. Dostaniesz kilka inspiracji w postaci filmów. Oglądasz, kiedy chcesz. Jedyne terminy to nasza propozycja spotkania na modlitwie i spotkanie na zoom (czas na pytania, wątpliwości)." - piszą organizatorzy. 

DEON.PL POLECA

Jakie efekty może przynieść internetowy kurs o uczuciach? Przede wszystkim może pomóc przyjrzeć się temu, jakie uczucia dominują, czy pomagają żyć, czy może przeszkadzają w codzienności. A podejście łączące duchowość i psychologię pozwala osobom wierzącym i poszukującym w spójny sposób zająć się swoimi emocjami. 

- Trzeba to powiedzieć: uczucia naprawdę nie mają z nami lekko. Są ciągle pod ostrzałem. A to „nie gniewaj się, bo to grzech”, nie złość się, nie smuć się, bądź zawsze radosny, chwal Pana i miej fajny profil na Instagramie - mówi w zaproszeniu na kurs Krzysztof Dzieńkowski SJ z Godfullness. 

Źródło: godfullness.jezuici.pl / mł

Strona kursu: godfullness.jezuici.pl/uczuc/

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Zamiast narzekać, że musisz wstać rano, uciesz się, że możesz to zrobić!

Wyjątkowy plakat z przesłaniem na każdy dzień w eleganckiej ramce w kolorze białym. Do zawieszenia na ścianie lub postawienia na biurku.

Autorska grafika!

Skomentuj artykuł

Potrzebujesz kursu obsługi... uczuć? To może być coś dla Ciebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.