Powstała interaktywna gra terenowa śladami kard. Wyszyńskiego. Stworzyła ją młodzież szkolna

Powstała interaktywna gra terenowa śladami kard. Wyszyńskiego. Stworzyła ją młodzież szkolna
(Fot. Kardynał Stefan Wyszyński Wydawnictwo WAM)
KAI / tk

Młodzież z wolontariatu Orszaku Trzech Króli stworzyła w Warszawie interaktywną grę terenową o postaci kard. Stefana Wyszyńskiego. Gra została przygotowana z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i ma przybliżać nauczanie oraz postać hierarchy. Otwarcie terenowej gry zaplanowano na 11 września.

Grę w całości stworzyli uczniowie szkół średnich z siedmiu liceów i techników. Gra przybliża postać i nauczanie Prymasa Tysiąclecia oraz zaprowadza do miejsc w Warszawie, które w szczególny sposób związane są z postacią nowego beatyfikowanego. Chcielibyśmy prosić o rozpropagowanie tej gry, tak, aby możliwie dużo osób mogło z niej skorzystać. Gra skierowana jest do młodzieży i całych rodzin.

DEON.PL POLECA
Oficjalne otwarcie gry zaplanowano przy Pałacu Arcybiskupów Warszawskich 11 września (godz. 10.00), czyli w przeddzień beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i Matki Róży Elżbiety Czackiej, ale grać będzie można do następnej niedzieli 19 września.

Ze względu na zasady sanitarne gra odbywa się przy użyciu smartfonów i nie wymaga kontaktu z osobami trzecimi.

W trakcie gry zawodnicy otrzymują pytania, na które mogą odpowiedzieć korzystając z wiedzy ogólnej oraz z podpowiedzi, które znajdują się w miejscach zaznaczonych na mapie wyświetlanej na smartfonie.

Gra terenowa dla każdego

W interaktywnej zabawie może w niej wziąć udział każdy, kto zbierze drużynę i zarejestruje się na stronie www.sladamiprymasa.pl lub dołączy do już istniejącej drużyny. Gra przewidziana jest dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 8. roku życia.

Przygoda z grą terenową rozpoczęła się dwa lata temu. Grupa warszawskiej młodzieży z wolontariatu Orszaku Trzech Króli chciała zrobić coś wyjątkowego dla młodzieży orszakowej z innych stron kraju, która miała przyjechać na Zjazd Orszaków w marcu 2020 r. Odbył się on w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich w obecności kard. Kazimierza Nycza. Był to ostatni czas przed ograniczeniami związanymi z COVID-19. Gra odbyła się 7 marca, uczestniczyło w niej ok. 70 osób z kilkunastu miast w Polsce.

Młodzież przygotowała dwa scenariusze gry. Jeden był związany z ważnymi ze względu na Prymasa Tysiąclecia miejscami w Warszawie, drugi pokazywał historię jego życia. Uczestnictwo w grze dało możliwość młodym ludziom poznać historię życia kard. Stefana Wyszyńskiego, a także warszawską Starówkę.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński

Słowa, które zmieniają świat

Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej...

Skomentuj artykuł

Powstała interaktywna gra terenowa śladami kard. Wyszyńskiego. Stworzyła ją młodzież szkolna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.