Powstanie pełnometrażowy film o życiu Benedykta XVI

Powstanie pełnometrażowy film o życiu Benedykta XVI
(fot. Catholic Church (England and Wales) / Foter / CC BY-NC-SA)
KAI / kn

Życie Benedykta XVI będzie tematem pełnometrażowego filmu z przeznaczeniem na ekrany kin. Jak poinformowała w Monachium firma "Pantaleon Entertainment AG" dzieło będzie oparte na biografii papieża seniora autorstwa Petera Seewalda, która ma się ukazać w 2016 w niemieckim wydawnictwie "Pattloch-Verlag". Ma ona zawierać nieznane dotychczas fakty z życia Josepha Ratzingera.

Za filmowym projektem stoją producenci: Dan Maag, Marco Beckmann i Matthias Schweighöfer. Ponadto projekt ma wesprzeć były producent filmowy telewizji RTL, Peter Alexander Weckert.

Scenariusz filmu powierzono renomowanemu autorowi Johannesowi Betzowi, który znany jest m. in. ze scenariuszy do filmów poświęconych tzw. "aferze" związanej z niemieckim tygodnikiem "Der Spiegel" i prezydentowi Rzeszy Niemieckiej Paulowi von Hindenburgowi. "Życie papieża Niemca Benedykta XVI. do czasu jego historycznego ustąpienia jest wielkim materiałem naszych czasów godnego międzynarodowego filmu przeznaczonego na ekrany kin" - powiedział Maag. Podkreślił, że sam Kościół katolicki, z liczbą ponad 1,2 mld wiernych, jest "gigantyczną grupą celową".

"Producenci filmu pragną opowiedzieć pełną napięcia i wielowątkową historię życia Josepha Ratzingera, która będzie skierowana także do ludzi stojących daleko od Kościoła" - powiedział Maag. Projekt filmu entuzjastycznie wspiera prefekt Domu Papieskiego i sekretarz prywatny papieża seniora, abp Georg Gänswein.

Weckert wraz z firmą "Constantin" w 2011 r. jest producentem dokumentalnego filmu "Franciszek i papież". Opowiada on historię jedenastoletniego rzymianina Francesco, który ze swoim chórem "Pueri Cantores" towarzyszy papieskim liturgiom. Pokazany jest m. in. moment, gdy spełnia się jego wielkie życzenie aby w partii solowej zaśpiewać przed papieżem. Oczami dziecka poznajemy też świat za watykańskimi murami w czasach pontyfikatu Benedykta XVI.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Powstanie pełnometrażowy film o życiu Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.