Powstanie sanktuarium pod wezwaniem kard. Stefana Wyszyńskiego

Powstanie sanktuarium pod wezwaniem kard. Stefana Wyszyńskiego
fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
1 miesiąc temu
KAI / pk

Zbliża się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Delegat papieża Franciszka arcybiskup Jan Pawłowski przybędzie do Kobylanki k. Stargardu na konsekrację kościoła i ustanowienie sanktuarium pod wezwaniem Prymasa Tysiąclecia.

Uroczystość odbędzie się 18 września, sześć dni po beatyfikacji. Od lat w świątyni prowadzonej przez salezjanów trwają modlitwy o beatyfikację Prymasa.

"Kardynał Stefan Wyszyński przyjaźnił się z pierwszym proboszczem i założycielem parafii w Kobylance, księdzem Piotrem Głogowskim" - mówi obecny proboszcz parafii, salezjanin ks. Paweł Żurawiński. Dodaje, że podczas swoich wizyt na Pomorzu Zachodnim, Prymas lubił zawsze zatrzymywać się w Kobylance, zaś wielkim wydarzeniem w życiu parafii była oficjalna wizyta Kardynała w listopadzie 1957 roku.

W 2017 roku rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, podarowanego wtedy przez Prymasa. W trakcie peregrynacji powstała idea, żeby kościół otrzymał tytuł bł. Stefana Wyszyńskiego i został archidiecezjalnym sanktuarium błogosławionego.

Drugi kościół archidiecezji, którego patronem zostanie bł. Stefan Wyszyński to świątynia w Chominie.

Cud, który posłużył do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego jest związany ze Szczecinem. Chociaż miał miejsce w innej części Polski, to dotyczy kobiety, która mieszkała na terenie archidiecezji szczecińko-kamieńskiej. Chodziło o uzdrowienie 19-letniej wówczas kobiety, chorej na raka tarczycy, który dawał z przerzuty. Dzięki modlitwie wielu osób, w tym sióstr zakonnych, za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego, choroba cofnęła się.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Stefaniak
10,00 zł

Prymas Stefan Wyszyński był bezsprzecznie mężem opatrznościowym, apologetą wolności Kościoła i swobody, wyznawania wiary przez człowieka w czasach ideologii socjalizmu. Zapłacił za to wielką cenę, zwłaszcza w postaci powszechnego niezrozumienia. Prześladowany przez komunistów stał się...

Skomentuj artykuł

Powstanie sanktuarium pod wezwaniem kard. Stefana Wyszyńskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.