Pożar doszczętnie zniszczył zabytkowy kościół. Ze zgliszcz wyniesiono nienaruszony obraz Jezusa

Pożar doszczętnie zniszczył zabytkowy kościół. Ze zgliszcz wyniesiono nienaruszony obraz Jezusa
(fot. "The Boston Globe" / twitter.com / "Associated Press" / youtube.com)
"Boston25News" / "CBN News" / "The Boston Globe" / pk

W Bostonie, w nocy z wtorku na środę spłonął 150-letni kościół baptystów. Pożar przetrwał obraz, przedstawiający Jezusa - informuje portal "Boston25News".

Jak dotąd nie podano oficjalnej przyczyny pożaru. Świadkowie twierdzą jednak, że kościół zapalił się w wyniku uderzenia pioruna.

WATCH LIVE

Sky25 surveying damage at Wakefield church destroyed by massive fire Tuesday evening

Opublikowany przez Boston 25 News Środa, 24 października 2018

- Byłem mniej więcej kilometr dalej, kiedy zobaczyłem ognistą kulę na niebie - powiedział pastor Norm Bendroth. - To budynek zbudowany w 1870 roku, więc kiedy zaczął się pożar, spłonął bardzo szybko - powiedział duchowny, cytowany przez "Boston25News".

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale chociaż kościół został całkowicie zniszczony, ocalał obraz Jezusa, wiszący przy wejściu do świątyni.

Jak podaje CBN News, była parafianka Susan Auld powiedziała "The Boston Globe", że obraz zostanie przekazany byłemu pastorowi kościoła.

Zdumiewające jest również to, że kiedy wybuchł pożar, w kościele znajdowali się ludzie, a mimo to nikt nie zgłosił poważniejszych obrażeń - informuje "CBN News".

* * *

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

Pożar doszczętnie zniszczył zabytkowy kościół. Ze zgliszcz wyniesiono nienaruszony obraz Jezusa - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Szczęsny SJ

Opanuj chrześcijańską sztukę mądrego życia

Walka z czasem, z przeciwnościami, z presją otoczenia, wreszcie zmaganie z samym sobą – wewnętrzna walka duchowa. Czy jedyną strategią na życie w pełni jest kontratak i odpieranie ciosów?

Maciej...

Skomentuj artykuł

Pożar doszczętnie zniszczył zabytkowy kościół. Ze zgliszcz wyniesiono nienaruszony obraz Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.